Księżyc w znaku Wagi

(08.12.2012)

Księżyc w Wadze

Będzie fajnie, sympatycznie, zapanuje zgoda pomiędzy kobietami. Relacje się poprawią. W związkach mieszanych, damsko-męskich, zdecydowanie więcej ciepłych uczuć. Dobrze będzie przyjemnie pogadać, zjeść wspólny obiadek ugotowany przez mamę na przykład. Miło ciepło i przyjemno. Pogawędzić w towarzystwie, gdzieś w jakiejś uroczej knajpce, we dwoje, albo we dwie.
Archetyp: „Powabna królowa i jej dama dworu” (H. Banshaf)
Wenus rządzi 😀 / Uroczo, uprzejmie, dyplomatycznie.

Co prawda Księżyc na astrologicznym niebie utworzył trochę „złych” aspektów, min; z opozycyjnym Uranem, Marsem, a nawet kwadrat z Plutonem, ale są to tranzyty przejściowe i krótkotrwałe. Jednak to właśnie w dniu dzisiejszym podczas opozycji Księżyca z Uranem, możemy „nie wytrzymać” i zakończyć nieudany, czy drażniący związek z kobietą, czy kobieta z mężczyzną. Jeden dodatkowy księżycowy impuls, i … będzie po wszystkim.

Warto w tym czasie nie wchodzić w niepotrzebne dyskusje, zdecydowanie dążąc do harmonii. Z dystansem spojrzeć na cudze dziwactwa i ekscentryczne wyskoki. Nie za bardzo się przejmować cudzymi dołkami, złośliwościami, nie poddawać emocjonalnym szantażom, skutecznie przekierowując uwagę na aspekty Jowiszowe. Bowiem dziś na astrologicznym niebie łaskawy Jowisz przebywa w bardzo harmonijnym aspekcie do Księżyca. Można więc skutecznie przekierować uwagę na sprawy wyższe, dojrzalsze. Być wyrozumiałym, szlachetniejszym, mądrzejszym „starszym” i …. Dobrodusznym. Zwłaszcza dzieci traktować z przymrużeniem oka.

W związkach męsko-damskich, wyjaśnienie spraw, szczere uczucia, prawdziwe i szlachetne intencje.

Księżyc w znaku Wagi.
Pora na przyjemności towarzyskie, delikatność, kobiecość, sztukę, rozrywki kulturalne, relaks, uczucia, spotkanie koleżanek ( panom dziękujemy). Zadowolenie z życia. Miły dzionek spędzany na czymś przyjemnym , serdeczny „Kocham być z tobą” , „Miło mi” „Czuję się emocjonalnie wzbogacona”. Siostrzane uczucia. Zmysłowe, sam na sam. Duchowa więź i pokój. Atmosfera służąca wyobraźni i flirtowaniu. Aura uprzejmości, czułości, miłości. Uczuć siostrzanych. Pogaduchy do poduchy, babskie plotki, rozmowy o związkach. Rozważanie; miłość to, czy zauroczenie, a może gra wyobraźni ?

Piękno i dusza. Artyzm, sztuka harmonii i wyobraźni. Przyjaźń. Przejaw wewnętrznego piękna, Zwierciadło miłości. Dusza towarzystwa. Dwie kobiety; matka i córka. Siostry. Eros i Psyche. Rozterki emocjonalne i uczuciowe. Wahanie nastroju. Radości które wzbogacają duszę.
Wahanie pomiędzy erotyką a duchem. Konflikt pomiędzy życiem rodzinnym, a przyjemnością we dwoje. Talent do zaprezentowania siebie w jak najlepszym świetle. „Być matką, czy kochanką”?
Delikatność i kokieteria. Rozdarcie między pragnieniem bezpieczeństwa emocjonalnego a głosem rozkoszy. Duchowe połączenie. On i Ona w przyjaznym bezpiecznym uścisku. Oddawanie się domowym przyjemnościom, spotkaniom, unikanie zobowiązań. „Jesteś fajny, miły, wrażliwy, ujmujący” – polowanie na komplementy.. Zaręczyny 🙂 Pierścionek po babci. Rodzinna pamiątka na palec wybranki. Sztuka dyplomacji; matka czy dziewczyna 😉 matka i dziewczyna ( jak to pogodzić…)