Księżyc w znaku Bliźniąt

Dziś Księżyc w znaku Bliźniąt. „Sprytna królowa i jej herold”, „Ciekawy świata”, „Mól książkowy”, „Spryciarz”, „Intelektualista”, „Sceptyk” ( Hajo Banzhaf)
Obraz kobiety; mądra, chłodna, zaganiana, niespokojna, nerwowa.

Trudne zadania życiowe; zobowiązać się do czegoś i określić się emocjonalnie.

Zastanawiające dlaczego kiedy Księżyc tranzytuje w znaku Bliźniąt, mi się nie chce o nim pisać. Dlaczego?  Bo, nie mam czasu, jestem zajęta „za mało czasu”, nie mogę się skupić, zawsze jest coś ciekawszego do zrobienia … itd.
Lubię znak Bliźniąt, mam tam kilka planet, świetnie się dogaduję z ludźmi z pod tego znaku.  Skupić się  jednako nie mogę wcale, kiedy Księżyc przemierza znak Bliźniąt.
Dziś jednak, postanowiłam się przełamać. Zmobilizować.
Co prawda zaczęłam rano, kończę nocą, z braku czasu, oczywiście. Ale udało się zdążyć nim Księżyc wyjdzie od Bliźniąt i pójdzie do Raka.
Bliźnięta kojarzą mi się przede wszystkim z  rozkojarzeniem, z tak zwanym roztrzepaniem. Ale nade wszystko z bardzo szybkim wręcz genialnym wszechstronnym myśleniem i pojmowaniem różnorakich zagadnień.
Z ożywieniem umysłu, z intelektualną inspiracją, genialną złotą myślą, dobrą książką do poduszki, ale i z niestałością, ze zmiennością, z brakiem zdecydowania, przeogromną liczbą zainteresowań, z rozbieganymi myślami, z gubieniem się w drobiazgach, brakiem koncentracji, i wymijającymi odpowiedziami. Grą, oszustwem, z „farbowanym lisem”, z rozdwojeniem, albo zwielokrotnieniem osobowości, z jednej do tuzina, i brakiem szczerości, a nawet obłudą, fałszem i dezinformacją.
Podczas tranzytu Księżyca przez znak Bliźniąt, ludzie bywają nadwrażliwi, nagle coś odkrywają, czują się oszukani, wprowadzeni w błąd, albo medialnie wykorzystani.
Pisałam tekst, nie mogłam się skupić, zdążyć z czasem itd.
Starałam się napisać szybko, a wyszło, za szybko.
Przez pomyłkę opublikowałam „brudnopis” . I niemal natychmiast, jak na złość, ktoś, pierwszy z brzegu, Bliźniak, polubił trefny post. Z dumą podkreślił, że jest przedstawicielem tego znaku.
Nie ważne, że ja sama nie bardzo wiedziałam o czym piszę.
Bliźnięta przeczytały; początek, środek, koniec , i wszystko wiedziały co czytały. Dlatego „Lubię to”, a nawet komentarz zostawić, były jak najbardziej na miejscu.
Wyrywkowe zdania, kilka książek na raz, ciekawe, dające do myślenia fragmenty, jednocześnie słuchać, pisać i oglądać – ale, i, nadążać. Oto i zaleto-wady, dla przedstawicieli tego znaku. A kiedy Księżyc tranzytuje w znaku Bliźniąt, chłoną „wiedzę” jak gąbki.
W zasadzie, to powinno wystarczyć za całą dalszą interpretację.
ale ….Hajo Banzhaf tak pisze o tej pozycji Księżyca;
” Nie ma dla niego rzeczy na prawdę zobowiązujących” .
Faktycznie, to dobry czas żeby ich unikać, zwłaszcza tych uczuciowych. Może mały flirt słowny, uczuciowa wylewność ? Na nic więcej nie liczmy. Bliźniak jedynie flirtuje, rzadko kiedy się angażuje.
A ja dodam; że jest to próba dotarcia przez rozum do uczuć.
Myślenie szybkie, intuicyjne, bystry umysł.
Dziś myślimy emocjami, logiką i wyobraźnią- iście alchemiczna mieszanina. „Coś z tego będzie w fazie Raczej”
Potrzebujemy pomówić ze sobą o tym, i o owym; co czujemy – od serca, z głębin duszy, karty postawić, poplotkować, opowiedzieć jakąś starą śmieszną historię z życia wziętą.
Miło poflirtować, albo się pokłócić. Jak zwykle wszystko zależy od osobistych aspektów na prywatnym astrologicznym niebie.
W tarocie Bliźnięta reprezentuje; Mag (inteligentny cwaniak, mistrz gry, mistrz improwizacji), albo, jego bardziej doświadczona wersja – Pustelnik, Eremita ( mędrzec, stara dusza).
Co się zaś tyczy miłości i stałości uczuć, hmm, to raczej bym nie obstawiała przy ich pewności, a raczej, co najwyżej traktowała, jako wstępne zaproszenie do związku, ewentualnie, który ma szansę romantycznie dopieścić się w fazie Raka, i ewentualnie zaowocować rozkwitem miłości w fazie Lwa.
Bliźniak, dużo nam powie; o sobie i o innych ( urodzony gaduła, i dziennikarz rubryczek plotkarskich).  Zrobi wodę z mózgu, zasieje emocjonalny niepokój. Zasieje w nas ziarenka iluzji. Ażeby podczas tranzytu Księżyca, przez znak Raka, albo spędzić z nami romantyczny wieczór we dwoje, albo, wycofać się „rakiem” z wszystkich „Bliźniaczych” deklaracji. Nie jeden z was usłyszy; „Ja,  mówiłem coś takiego, zdawało ci się, co innego miałem na myśli, źle mnie zrozumiałeś”.
Bliźnięta, znak to zmienny jest i niestały. Przy tym; bystry, logiczny, racjonalny, przenikliwy, bardzo inteligentny. I nad wyraz dobrym obserwatorem, jest.
W lot pojmuje i widzi więcej od innych, podczas kiedy znaki np. wodne, czy ziemskie,  muszą trochę dłużej pomyśleć; „zaraz, zaraz, o co chodzi”? (o znakach ognia nie wspominam, bo one w ogóle nie myślą, przed, a po fakcie – ewentualnie,  jeśli zajdzie taka potrzeba)
Księżycowe Bliźnięta mają bardzo dobrze rozwiniętą, twórczą wyobraźnię i intuicję, ale często zmieniają zdanie, irytują się i niecierpliwią. Wszystko muszą szybko i zaraz. Dużo mówią, uczucia racjonalizują, miłość omawiają, plotkują, ewentualnie piszą o niej w pamiętnikach, sms-ach, albo malują.
Gdy Księżyc tranzytuje znak Bliźniąt,  przekonamy rozmówcę – emocjami, sposobem mówienia, gestykulacją, odpowiednią nutą w głosie, w zachowaniu, w gestach i spojrzeniu – grą ciała i emocji.
Nie sposób nie uwierzyć w ich „szczerość”. Jednym zdaniem; możemy się poczuć wyjątkowo ujęci słowem mówionym, czy pisanym.
I niekoniecznie będzie to manipulacja czy gra na naszych emocjach, choć przy tym tranzycie, zdarza się to często.  A faktycznie, możemy mieć potrzebę wypowiedzenia najskrytszych swych pragnień, emocji czy problemów sercowych, albo prywatnych osobowościowych.
Gdy Księżyc przebywa w znaku Bliźniąt, możliwe jest umówić się na dwie randki tego samego dnia, z dwoma różnymi kobietami. Ewentualnie mieć problem z podjęciem decyzji, która; ” Do tańca, czy do różańca ;)?
Oczywiście jak zwykle wszystko zależeć będzie od prywatnych aspektów na astrologicznej mandali.
Astrologiczna Bliźniaczka – Marilyn Monroe („MM”)
Astrologiczny Bliźniak – Johnny Depp

Kolejnym znakiem do którego trafi Księżyc, po Bliźniętach, będzie jego własny ukochany i bezpieczny domek; znak Raka. Ale to już inna bajka – Księżycowa….

Bliźnięta muzycznie …