Wenus koniunkcja Saturn

Poważna miłość. Wenus / Saturn. Radość i skupienie. Wewnętrzne piękno. Skoncentrowanie. Umiejętność rozróżniania. Stabilność.
Karmiczne zobowiązania.
Spotkanie starych miłości, spotkania po latach „Dawna dziewczyna””zakochany ksiądz” 😉

Stabilizacja finansowa, albo, bieda.
„Wszystko dobre, co się dobrze kończy”. „Powolny wzrost uczuć”W najbliższych dniach, na astrologicznym niebie, Wenus w znaku Wagi, przejdzie tranzytem nad Saturnem w znaku Skorpiona – Dobra to pora, na pewność i głębokie i poważne uczucia. Zrozumienie. Skupienie się na konkretach, konkretnych uczuciach, i ambicjach zawodowych.
Archetyp; „Młoda dziewczyna i stary mędrzec” , ojciec – córka, odpowiedzialna dojrzała kobieta ( w tarocie królowa Monet – kobieta z pentagramem, karta Świat-wolność i zrozumienie 😉
Robienie zapasów, zbiór owoców, żniwa w sensie pozytywnym. (W moim przypadku, Saturn tworzy bardzo korzystny aspekt z urodzeniowym, dobrze się dzieje, i liczę na jeszcze 🙂
Nastał czas na ustabilizowanie w kwestiach uczuciowych, ich ograniczenie, i zakończenie. Uświadomienie miłości, albo, jej braku.”Odczarowanie”, zero namiętności i zero skrupułów. Koniec romansu.Przeszłość nas więzi, ogranicza nas i paraliżuje. Zobowiązania ( karmiczne również) pokuta. Skuteczna i cierpliwa realizacja planów. Konsekwencje działań podejmowanych w przeszłości. Bezwzględność „losu”.

Zakaz dla spontanicznej i wolnej woli.

Przy tym aspekcie, Wenus z Saturnem, będziemy się identyfikować z nakazami losu. Pojawi się zrozumienie dla tego co w życiu najważniejsze. Pokora i akceptacja. „Wystawienie rachunku”

Przykłady z bajek…

Warto od czasu do czasu, przyjrzeć się bajkom nie tylko pod kątem fabularnym, ale i symbolicznym.
Roszpunka zamknięta w wieży przez starą macochę. Mała syrenka i stara czarownica odbierająca głos w zamian za nogi ( Saturn, podstawa). Bajka o Kopciuszku, wyjście na bal, spotkanie z księciem, ale i z góry, niejako od losu, narzucona dyscyplina „zdążyć przed północą”. To gwarancja bezpieczeństwa – więzienie dla serca, młodości i radości.
Pozorna zatwardziałość, zbytnia powaga,nadmierna dojrzałość. Celowa izolacja ze strachu przed konfrontacją i odtrąceniem uczuć. Chcemy wiedzieć na czym stoimy i mieć gwarancję bezpieczeństwa. Zmysły są pod kontrolą w tym czasie. Energia seksualna nawet przy dłuższej ascezie może być bez problemowo kontrolowana.

Miłość i obowiązek.
Powab i surowość.
Radość i skupienie.

Cień; Kobieta bez serca. Zgorzkniała baba. Starość nie radość.;)

Będziemy kochać dojrzalej, pewniej, stabilniej. Skupimy się bardziej na oszczędzaniu, niż lekkomyślnym wydawaniu. Stabilizacja finansowa, przy dobrych aspektach własnych. Bieda, brak kasy, przy złych.
Możliwy przejściowy spadek witalności, choroba przewlekła da o sobie znać, spadek kondycji psycho-fizycznej.
Albo, paradoksalnie wzrost pewności siebie i poczucie stabilizacji. Pewność uczuć, „wiem, że kocham” uznanie siły autorytetów, dojrzałość. Duża lojalność w związkach. Poważna deklaracja w miłości – decyzja na całe życie. Ślub. Zobowiązanie. Przysięga. Oświadczyny. ( czas okolicy świat sprzyja zawieraniu małżeństw)
” Miłość która zakwita w szczególnie niesprzyjających, trudnych i spartańskich okolicznościach. Wierność trudnemu, choremu, lub doświadczonemu przez los partnerowi.”
Związek uczuciowy, z duża różnicą wielu. Dziadka z nastolatką ;p
Świadomość osamotnienia, czy bycia niekochanym, albo wykorzystywanym. Żelazne zasady (pas cnoty) „Młoda babcia”
„W słonecznym cieniu na drewnianym kamieniu, siedziała, stojąc młoda staruszka, nic nie mówiąc – rzekła” 😉
„Zakochuję się wyłącznie w beznadziejnych przypadkach. Spirala przeszłości więzi nas i ogranicza. Utkana pajęczyna zdarzeń może stwarzać pozory niemożności wyrwania się z sieci …
Ofiarowanie sobie czasu, cierpliwość.
Kobiety możecie czuć się starsze, brzydsze, albo, w zależności od osobistych aspektów, klasycznie piękne.
Pora żeby zająć się czymś poważnym, uregulować dokumenty, ustalić zasady „gry”, sprawdzić oszczędności, zakończyć kredyty, spłaty itp.
Dobrze jest odpocząć (zwłaszcza kobiety) narzucić sobie dietę. Dobry moment na pozbywanie się nadwagi i uregulowany tryb życia i bycia.
Chłodno, ascetycznie – kwiaty,  w doniczce 😉
Ziarno, zalążek piękna i miłości – powolny rozwój.