Księżyc w znaku Strzelca

Księżyc w Strzelcu

– „Myśl globalnie, działaj lokalnie” – szlachetne uczucia. Radość życia. Wiedza. Dusza. Myśl. Kapłaństwo. Zasady moralne, duchowe, głos sumienia. Natchnienie, pisanie, czytanie, wyciągnie dalekosiężnych wniosków, snucie planów. Kobiece porady. Rozwój uczuć wyższych. Idealizm, przesadyzm, intuicja w praktyce, terapia. Poczucie, że wie się więcej i rozumie.

Pisanie pamiętnika, bloga, spisywanie złotych myśli, pamiętnika. Inspiracja, tworzenie, wymyślanie, przeczucie; „pójście za głosem serca i intuicji
Opowiadanie baśni, snucie budujących opowieści z morałem ( Osho, stawianie kart anielskich).
Film historyczny, „Quo Vadis” ( działa na emocje, kieruje w kierunku wartości wyższych i nieśmiertelnych).
Filmy filozoficzne, historyczne, ideologiczne, religijne, obyczajowe, babskie kino z optymistyczną nutą dla kobiet po 40-ce; „Ja wam pokaże” „Nigdy w życiu” – terapeutyczne.
Moralizowanie. Głoszenie kazań. Pouczanie. Rozliczanie – „na podstawie  praw wyższych”.
Zamiana myśli i instynktów niższych w wyższe. Zauroczenie ideą.Połączenie ” ciała niższego z wyższym” – Sztuka – Alchemia – Rozwój.
Spontaniczność. Relaks, ulga, entuzjazm. Dobry humor. „Wszystko się udać musi, będzie dobrze”
Optymistyczny, bystry, i uroczy, księżycowy stara się poszerzać horyzonty, zdobywać wiedzę.Pora na wycieczkę, choćby w marzeniach, wzrost zainteresowania innymi, życiem publicznym, komfort psychiczny, optymizm, snucie planów, wybieganie o wiele, wiele za daleko w przyszłość. Szlachetność, filozoficzne podejście do uczuć emocji, podróże z rodziną, zakochanie się, dobry czas na naukę, wybaczenie „grzeszków” sobie i innym, radość życia, nowe plany. Porada duchowa, filozofowanie.
Mamy nów, dobrze jest „zrobić plan” i podjąć się aktywnej wizualizacji.
Może nie wszystko jest jasne jak Słońce, ale od czegoś trzeba zacząć.
Może, od Luisa Hay „Zakochaj się w życiu”, „Uwierz w siebie” ,”Pokochaj swoje życie” itd.
Dobry czas na „pracę” z Aniołami.
Inspiracja, religijność, uczciwość, szlachetność. Zwycięstwo ducha nad materią ( przynajmniej tak nam się zdaje). Robimy wszystko w zgodzie z sumieniem. „Pinokio” wraca do szkoły, przestaje kłamać, skraca nos ;p
Albo, paradoksalnie podczas tego jowiszowego tranzytu, nos wyyyrassta mu ponad miarę. W poważnym mężczyźnie zbudzi się Piotruś Pan, a w kobiecie, Pocahontas.
Miłość w podróży, na terapii, u wróżki, albo, na imprezie.
Zabawa, przygoda, otwarte serce, dobroczynność. W dom przyjmiemy, ogrzejemy, nakarmimy .
Nie traci ochoty na odkrywanie nowych możliwości i horyzontów. Dobrane towarzystwo, wspólnota nie tylko rodzinna, ale i duchowa. Woda i ogień = się ciepło w kaloryferze, ciepła kawa, herbata w podroży, dom na czterech kołach w samochodzie 😉 bezpieczne obcowanie „wody z ogniem”.
Przy złych aspektach własnych; szalone pomysły, zbytna wylewność, nadmierny entuzjazm, sztuczna religijność. Zbytnia psychiczna wylewność, narzucanie się… brak konwenansów, bez zasad i hamulców. Szczerość. Narzucanie własnego światopoglądu. Psychiczna manipulacja „w imię wyższego dobra”, „dla dobra sprawy”, „bo tak jest moralnie”.
(Zakonnica, kobieta kapłan, wróżka, nauczycielka, nauka języków obcych, wyprawa do „egzotycznej” rodziny 😉 Spotkanie w kółku różańcowym, w kościele, w szkole. )
Inspirujące marzenia, dobry czas na wizualizację. itd. itd.
Albo, swojski Strzelca przesadyzm, wszystkiego w nadmiarze. Dziś, przy Nowiu; „wyjście przed orkiestrę” – jeszcze za wcześnie na słowa „na pewno” i „wiem”, albo, „zrobione” , czy „wybaczone”.
Robią wielkie plany, które nie zawsze są praktyczne lub wręcz niewykonalne.