Księżyc w znaku Skorpiona. Pełne zaćmienie Słońca 13.11.2012

Pociąg do wszystkiego co zakazane. Emocje silne, głębokie i – z pogranicza. Kobieta kusicielka – „Carmen” , kobieta ‚żmija”.  Zdrada, podstępna kobieta, wewnętrzny rozpad, psychiczne moce, psychiczne piekło, perwersja, zawiść, skrytość, podstęp, degradacja, wewnętrzna walka.

Emocje silne, intensywne i głębokie. Obsesja. Seks. Zaborczość. Namiętność. Psychoanaliza. Transformacja. Rozpad. Degradacja. Lęk. Szantaż. Klątwa. Czary. Klątwy. Silne przeczucie. Emocjonalny stosunek do stanu posiadania. Rozdrażnienie. Długi. Manipulacja. Grzech. Spisek. Niemoralna propozycja. Zatracenie się. Droga do piekła. Trucizna. Leczenie. Płodność. Sen. Uczucie. Instynkt. Wytrzymałość. 

Znak Skorpiona z natury swej jest bardzo kontrowersyjnym znakiem. Odnosi się zarówno do spraw ludziom miłych, jak erotyzm, seks i narodziny, albo dziedziczenie. Ale również dotyczy najgorszego, najmroczniejszego  tabu ludzkiego życia, jak śmierci, gwałtu, mściwości, rozkładu i praw reinkarnacji.

Baran – filmowy archetyp kina akcji. Skorpion – filmowy archetyp kina z gatunku, thriller, horror – napięcie rośnie, akcja filmu narasta wzbudzając w widzu poczucie niepewności, manipulacji i ryzyka, przeczucie zagrożenia, niepewności, psychologicznego terroru, manipulacji emocjami, uczuciami ( wszystkie służby wywiadowcze, mafia, terroryści, sekty, prześladowcy, maniacy, obsesje, mordercy psychopaci)

Księżyc i Skorpion – dusza i opętanie. Przeczucia – zależność. Uczucie – hipnotyczny urok. Wodzenie na pokuszenie. Działanie z zamiarem wyrządzenia krzywdy. Podstęp. Niesamowita siła sugestii. Miłość i nienawiść. Skrywane uczucia.

Archetyp – Baba Jagi, mrocznej, fascynującej, mrocznej matki. Kobiety – Czarodziejskiej.

Potrzeba utrzymania psychicznej zależności i podporządkowania, duża dawka zaborczości ze strony kobiet.

Nacisk psychologiczny, szantaż, oszustwo, siła przymusu. W sprawach wymagających konsekwencji – jest ona bezwzględnie zdecydowana. Możliwe rozdrażnienie, strach i emocjonalny niepokój.

Zagadkowość, snucie intryg, silna wola psychiczna, emocjonalna brutalność i niewzruszoność, podłość, nikczemność, atak psychiczny spowodowany strachem, podejrzeniami, wyobraźnią, manipulacją. Drążenie wyobraźni, spotęgowany erotyzm.

Wkrótce Księżyc przejdzie nad Merkurym. MYŚLENIE ODCZUCIAMI. Pozytywnie – zdrowy rozsądek. Negatywnie – blagowanie, kłamstwa. ARCHETYP. Sprytna królowa i jej herold. CIEŃ. gaduła i kłamca. Idealna noc na przemyślenia i sny prorocze. Duże podekscytowanie, rozdrażnienie. Intensywny kontakt świadomości z podświadomością. Uczuciowe i emocjonalne piekło. Analizowanie, szukanie rozwiązań, miotanie się, skryte próby emocjonalnego wywierania wpływu, i emocjonalnych ataków. Straszenie się … Knucie spisków, układnie skrytych działań.

Hajo Banzhaf , pisze o tym położeniu Księżyca:

Obraz Matki  – Ciemna wróżka.

Obraz Kobiety – Czarna Madonna.  Kobieta-wąż, albo, kobieta-pająk, niesamowita uwodzicielka. Silna uczuciowość, osoba fascynująca, tajemnicza, niezgłębiona i namiętna. Potrafi całkowicie oczarować innych. Zaborcza, pożerająca, niegodziwa, ktoś komu nie sposób się oprzeć. Cień/zła czarownica.

Mocne strony: Uzdrowiciel

Silna, instynktowna natura połączona z ogromną niesamowitą mocą pragnienia. Potrafi się oprzeć pokusom władzy i zaangażować swoje moce psychiczne w uzdrawianie. Samozaparcie.  Niestrudzona mobilizacja nowych sił ( zwłaszcza przy Księżycu przybierającym)

Słowa kluczowe: chętnie dowiedziałbym się, co w tym tkwi, za tym stoi lub: byle nie popuścić. 

Miejsce – zamek Drakuli, zaczarowana komnata, uroczyska, laboratorium alchemika.

Księżyc jest symbolem ludzkiej emocjonalności, kobiecości, wrażliwości, wzrostu, duszy, matki, rodziny i wielu jeszcze innych zjawisk związanych ludzką psychiką. Skorpion odpowiada za wszystko to co dotyka sfery ludzkiego i społecznego tabu; śmierć, seks, urazy, rozkład, brzydota, mściwość, stan posiadanie, dziedziczenie, transformacja, piwnica, cmentarz. Symbolizuje, potężnych magów, niesamowitych niegodziwców, mścicieli, manipulantów.

( Znak Raka i Księżyc – Znak Skorpiona i Mars, Pluton; Czarownica kontra Mag. Czarownica wstępuje do świata czarnego maga. Księżyc jest w znaku Skorpiona w swoim upadku, co oznacza, że każda czarodziejka czy czarownica, ciut nieswojo czuje się pogrążona w męskim świecie magii, czymkolwiek ona jest…

O tym położeniu  Księżyca w znaku Skorpiona Hajo Banzhaf pisze; Czarodziejka.  Okres kiedy Księżyc tranzytuje znak Skorpiona, należy do tych momentów w czasie, w których konfrontujemy się z naszymi koszmarami, z lękami, niepokojami, dobrymi, albo złymi przeczuciami, ponurymi wizjami. Drążymy korytarze psychiki, dosięgamy spraw ukrytych, możemy czuć, że w okół nas dzieją się rzeczy złe. Skorpion z natury swej jest thrillerem emocji w zodiaku. Włada nim, obok Plutona, planeta Mars, stąd też emocje w nim wyrażane są skrycie, ale konsekwentnie. Strzykawka z trucizną, zaborczość, żądza kontroli, obsesja.

W tych dniach kiedy Księżyc przechodzi przez znak Skorpiona budzą się w nas podświadome obawy, uczucia zdrady, drążenie tajemnicy, złe impulsy, ale, paradoksalnie przybywa nam i mocy psychicznych do inicjowania wszelkich spraw trudnych i wymagających konsekwentnego zachowania. Wszelkie tajemnice i sprawy tabu ze zdwojoną mocą wpływają na stan naszych nerwów. Możliwe jest wzajemne oczernianie się, szukania winnych, knucie pomsty, czarownie, rzucanie uroków i złorzeczenie. Tranzyty Księżyca nie są długie, więc warto tranzyt przeczekać na oglądaniu filmu z gatunku thriller, filmu grozy, dramatu psychologicznego.

Dobry czas na wewnętrzne oczyszczanie, głębokie przeanalizowanie nurtujących problemów, szczególną dbałość o sprawy finansowe. Ponadto Księżyc w tym znaku daje nam ogromną dawkę trafnych spostrzeżeń i dobrą intuicję. To czas na zgłębianie psychologii, parapsychologii, okultyzmu, studiów parapsychicznych, tworzenia talizmanów, tworzenia i realizowania rytuałów. Dobry czas dla rozpoczęcia drastycznych zmian wymagających „ukrócenia”, zakończenia i uśmiercenia tego co w naszym życiu więzi nas i uzależnia. Zrywanie łańcuchów, albo paradoksalnie, w zależności od aspektów, popadanie w przymus, pochłonięcie przez siły mroczne i destrukcyjne; magia, seks, narkotyki, uzależniacze psychiczne.

Przy harmonijnych aspektach do innych czynników w horoskopie osobistym; udana terapia, fascynujące przeżycie, miłość i emocjonalność w zenicie, spora dawka pozytywnej namiętności, erotyki, udany seks. Przy złych aspektach,  sprawy trudne i z pogranicza życia i śmierci. Kryzys emocjonalny i psychiczny, depresja i fatalizm, mściwość, zdrada.

Tło muzyczne dla tej pozycji Księżyca