Wenus w znaku Lwa – „Piękna i bestia”

(6.09. Wenus w znaku LWA 🙂 Hajo Banzhaf o tym położeniu; ” Niewyżyta żądza i namiętność” Nie tylko Lwom szybciej teraz zabije serce, a życie stanie się piękniejsze, przez (prawie) najbliższy miesiąc. Miłość, silna, namiętna, duchowa i zmysłowa – pełnia uczuć i samoakceptacji, choćby tylko samego do siebie ;p Wzrost wiary we własne możliwości, optymizmu i możliwości. Piękno. Duma. Artyzm. Romans mający szansę przeistoczyć się w trwałe i władcze uczucie.

Albo tylko przelotny flirt w celu zaspokojenia próżności i ego.
Deklaracje miłosne. Ogromna siła perswazji. Erotyzm. Pewność siebie, atrakcyjność, magnetyzm serca … Oto i Wenus w znaku Lwa – Wygoda i luksus.. Odzwierciedleniem tego tranzytu może być karta Moc z talii Tarota.
Kobieta i Wenus, Lew – symbol dumy, siły, pewności, drapieżności i namiętności.
W tej karcie wyrażone absolutnie poprawnie. Miłość obłaskawia, oswaja i łagodzi każdą dumę, pychę, drapieżność. Godzi się z ciałem, zmysłami. Kocha absolutnie i autentycznie. Bywa dramatyczna, ale autentyczna. Archetyp z bajki: Piękna i Bestia.
Karta Tarota – Moc – Siła psyche, siła ducha, siła miłości. Pewność i łagodność. Wytrwałość i niezłomność zasad. Walka bez walki. „W słabości tkwi nasza siła” . Piękno i zmysłowość, wyraźnie zaznaczony erotyzm, zmysłowość, zdrowa moc oddziaływania . Wewnętrzna drapieżność w kobiecie. Obraz wewnętrznej kobiety w męskim ego. Zmysłowy, czuły i namiętny kochanek. Kobieta z zasadami, namiętna, znająca swoją wartość. Uczucia skrajne – przeciwieństwa – szlachetnie łagodnie połączone. „Bycie dumnym” honorowym. Wielkoduszność. Poskromienie niskich żądz, pragnień i pobudek. Samokontrola i opanowanie zmysłów. Blask i piękno. Magnetyczny urok. Moc ducha.
Piękna i Bestia. Wyrazić uczucia. Miłość prawdziwa, bezwarunkowa i autentyczna. „bajka”. Mistrzostwo. Duch ponad materią i zewnętrznym światem. Kochać „ślepo”. Rozpoznanie wewnętrzne. Odkrycie innych wartości niż ogólnie przyjęte normą. Moc i łagodność eliminująca zewnętrzne przeciwności. Niesprzyjające warunki. Trudne uczucia. Prawda wewnętrzna. Uwolnienie uczuć. Likwidacja EGO.
Lew/ Lwica salonowa. Siła, rutyna, pewność, nuda, wyniosłość. Pycha. Powierzchowność. „Teren prywatny” – Wygoda i luksus. Samotność. Umysł ponad materią. Rozsądek. Silne niezaspokojone pragnie miłości. Gotowość i nieustępliwość z zasad. Obawa o dumę i honor. Kontrola. Poskromienie pragnienia w imię wyższego dobra. Dostojność.
Twórcza moc i kreatywność. Ambicja. Zdecydowanie i przedsiębiorczość. Sukces. Pasja. Oryginalność.
Zmysłowa namiętność, naturalna prowokacyjna erotyka. Promieniować z energią. Samoświadomość. Poczucie wartości własnej. Wiedza na swój temat. Próżność EGO.
Wewnętrzne, promieniujące ciepło, radość i zdrowie. Radość życia.
Próżność, życie w imię zasad – smutek. Zranione EGO. Krzywdzące przekonania i wydumane zasady. Przerost -ego- nad rzeczywistością. Smutna dostojność i samotność.
…..