Mars w znaku Skorpiona od 23 sierpnia

Bieżące tranzyty planet

Obecnie Mars przebywa w znaku Skorpiona. Ogień w Wodę. Czyli ; Dynamiczna przemiana – alchemia – rozładowanie – eksplozja.  Energia przenikająca – burza z piorunami, pojawiająca się na skutek długo tłumionego napięcia.  

Mars,  tak jak i Pluton jest władcą znaku Skorpiona – seks, namiętność, obsesja, magia, moce psychiczne, upór, dzikość, podstępna wojna, nieoczekiwany atak.

Uzdrawiając – niszczy. Człowiek wyjątkowo silny i pewny siebie, konsekwentny.

Zawsze wie czego chce. Podstępem, czy jawnie,  bezwzględnie zmierza wytyczonym szlakiem.  Nie powstrzyma go żadna siła. Pozbawiony strachu przed porażka, i lęku przed śmiercią.

Agresywne domaganie się spłaty zadłużeń. Bojownicy „Boga”, wyrównywanie rachunków, zemsta, atak na cudze wartości. Eliminacja, zbrodnia i kara. Karma realizująca się w bezwzględny sposób. Dramat, albo realizacja celu i osiągniecie go –  „po trupach”

Miłość fizyczna i namiętna.

To dobry czas na zdecydowaną „agresywną” transformację i likwidację tego co niewygodne, tłumione, skrywane i meczące.

Eliminacja. Obnażenie kłamstwa. Przemoc. Akcja. Sadyzm. Dewiacja. Brak hamulców. Eksperyment.

Możliwe działanie tranzytu, jego manifestacja, realizacja i siła,  na konkretna osobę zarówno korzystna, jak i nie-korzystna, oczywiście uzależniona będzie od potencjałów zawartych w horoskopach osobistych konkretnych ludzi ( aspekty harmonijne, nie harmonijne, planety Mars do planet urodzeniowych – natalnych)

Mars w znaku plutonicznego Skorpiona – strefy podziemia i spraw ostatecznych,  wnosi w życie magnetyczna zniewalająca moc oddziaływania i „chęć skosztowania owocu zakazanego”. Niepohamowana siła i chęć do działania, obsesyjna wręcz koncentrację na pragnieniu i celu. Nieustępliwość.

Mocne strony – Skuteczny, zawsze osiąga to czego chce.

Słabe strony – Niszczyciel, auto-destruktor, fanatyk , truciciel, .

Obraz młodego mężczyzny, ktoś komu nie sposób się oprzeć. Mroczny rycerz , albo terrorysta. Wyjątkowo namiętny. Niekontrolowany erotyzm. Seks ekstremalny. Magiczny.

Tajemniczy, mroczny, nieprzenikniony, kochanek i myśliwy. Charyzmatyczny, zdecydowany, pewny siebie, bez zahamowań, intensywny, fascynujący, ale niebezpieczny.

Przestroga dla kobiet. Unikać ciemnych zaułków, skrajnych sytuacji, prowokacyjnych zachowań, ryzyka, przypadkowych kontaktów. Możliwe zatrucia, zaostrzenie procesów chorobowych, albo, w zależności od aspektów, nieoczekiwane uzdrowienie.

Podczas tranzytu,  możliwe ataki, skryte, i złośliwe pełne pomsty czyny uwolnione w najbardziej sprzyjającym momencie (komornicy pod drzwiami) gwałtowna potrzeba rozliczeń finansowych.  Przy sprzyjających aspektach do planet osobistych, to dobry czas „uderzyć po kredyt” , coś spieniężyć – siła przekonania i argumenty będą po naszej stronie.  Uwaga na agresywnych ( magnetycznych) urzędników i doradców finansowych, na zbyt szybkie podpisywanie umów i dokumentów w nie całkiem jasnych okolicznościach.

Ekstremalna siła. Duża wytrzymałość wewnętrzna psychiczna i fizyczna. Nie poddawanie się okolicznościom. Zawziętość – pewność – wewnętrzne przekonanie o potrzebie zdecydowanego działania. Chęć i potrzeba skosztowania zakazanego owocu. Zdrada i „grzeszność”. Uczucia i instynkty, którym nie można się oprzeć.

Mężczyzna dla którego traci się głowę, zniewala psychicznie i uzależnia. Determinacja, zero granic, barier, brak tabu; „Wszystko wolno co nie wolno”

W pozytywnym aspekcie – zawsze wie czego chce, nie dba o –  „wypada, nie wypada” – realizuje to czego potrzebuje i chce. Dotyczy to obydwojga płci.

Kochanek-a, z piekła rodem.

Agresywność – subtelna, celna, mściwa, złośliwie raniąca, bezlitośnie obnażająca (gwałt-przemoc-zniewolenie, zmuszenie)

Magia ( czarna) – siła ukierunkowana i niszcząca.

Mężczyzna ( Mars), prowadzi niebezpieczną grę. Intryguje, uwodzi gwałtownie i podstępnie, skuteczny, potrafi być przykry, podły, podstępny… Strzykawka z trucizną. Skłonność do manipulacji i szantażu.

Mistrz magii i przebiegłości. „diabeł” „upiór” „wampir”, niszczycielskie moce, magiczne, klątwa, terrorysta.

Atakuje z ukrycia (Jean-Baptiste Grenouille” „Pachnidło”)

Świadomy czynów i konsekwencji. Przykłady filmowe;  – Adwokat diabła, Upiór w operze … Hannibal, Wichrowe wzgórza, Wywiad z wampirem.

Mars jest planetą działania i motywacji, spędza około ośmiu tygodni w każdym znaku, z wyjątkiem retrogradacji.

„Adwokat diabła”