Szukam bogatego partnera

„Szukam bogatego partnera” , no właśnie, jakie czasy takie i pytania o partnerstwo… Od kilku dni zauważam, że ktoś szuka i szuka, tego bogacza- partnera na stronie.

Z samego wpisu trudno wywnioskować która z płci szuka. Ale najpewniej jakiś kopciuszek płci żeńskiej.

Była sobie kiedyś mała dziewczynka, a na dobranoc, tatuś czytał jej bajkę o dzielnym księciu, smoku, połowie królestwa i tak dalej. Teraz jest duża, a zamiast bajki, ma w telewizji serial o perypetiach takiej jak ona młodej kobiety zagubionej w konsumpcyjnej rzeczywistości.  W filmie, współczesny Kopciuszek, jest pracowity, zaradny, uczciwy i z charyzmą – albo jest porzuconą żoną w ciąży, bezrobotną z dorastającą córką  (Przepis na życie, Prosto w serce, Julka, Brzydula).

Wszystkie te serialowe historyjki podobne są do bajkowych; o Kopciuszku, Calineczce, Królewnie Śnieżce, czy Brzydkim kaczątku, albo dzielnej Gerdzie z Królowej śniegu, skonstruowane w oparciu o ten sam magiczny szablon. Dobro choćby najbiedniejsze i ukryte pod korcem,  zawsze wzniesie się na szczyt, bo jest dobre, a z racji tego skazane na sukces – jak brzydkie kaczątko, czy Calineczka.

W klasycznym babskim serialu, jest zła kobieta i dobra kobieta. Czarownica i rywalka kontra, dobry uczciwy kopciuszek. Jest królewicz,  książę – szef, który rozpoznaje w kopciuszku, swoją księżniczkę, gdzieś na korytarzu wielkiej korporacji, albo na kasie w supermarkecie. Ona jak żabka, albo brzydkie kaczątko – jest zaczarowana, albo nie dość dojrzała do rozpoznania swojej wartości. Widzą się przez moment w windzie, albo na deszczu przed głównym wejściem. Ona, zjawiskowo pięknie zmoczona, seksowna, bezradna i nieśmiała, on, nie może się oprzeć.  – Może panią podwieźć – pyta. I tak zaczynamy odbierać jego obecną stałą serialową partnerkę (żonę) za wredne babsko. Księcia-szefa, postrzegamy w roli ofiary prześladowanej przez żonę wiedźmę, i  zaczynamy kibicować Kopciuszkowi w ich wspólnej miłości. A tu nie ma zmiłuj –  zła kobieta, z którą mieszka szef-książę przez cały czas knuje przeciwko nim najpodlejsze intrygi.  On się waha- zostać z żoną, czy odejść do tamtej.  Kopciuszek „rezygnuje” i uczciwie odsuwa się na plan dalszy.  Znika jak królewna śnieżka. Woli cierpieć, niż zniszczyć życie ukochanemu mężczyźnie. Ale szef-królewicz, wciąż o niej myli, nawet jeśli mieszka i sypia z piękną czarownicą. Coś mu nie daje spokoju. Pewnie serce.

Serialowe Kopciuszki, nigdy nie polują na faceta, nie szukają, nie zdobywają i nie knują. Zarówno zdradę jak i porażkę przyjmują z wytrzymałością godną świętych chrześcijańskich. Nie szukają męża, ani tym bardziej bogatego. To on wpada na nie – przypadkiem. Mężczyzna pojawia się w ich życiu jak bóg, od razu w trzech osobach; kochający, przystojny i na stanowisku szefa. Nic więc dziwnego, że kobiety nadal marzą, o księciu z „bajki” i oglądają babskie seriale.  Ale w życiu – królewicze, przeważnie żenią się, ale z królewnami.

Żeby jednak uściślić kim się jest i nie przegapić szansy spotkania z królewiczem – warto spojrzeć w gwiazdy, i w karty tarota.

„Nie ważne, że urodziłam się na kaczym podwórku, ważne że z orlego jaja”

Tarot w zestawie ma, aż cztery dorodne okazy Królów, na zaprezentowanie płci męskiej we wróżbach.

Figury pochodzą z tarota Klimt

Króla ze złotym pucharem w dłoniach, o czułym sercu – domatora. Faceta, który nas naprawdę kocha. Król pucharów to ciepły miś w miękkich kapciach. Dobry ojciec, oddany czuły mąż, szczodry, ciekawy, twórczy, inspirujący, wylewny i czuły kochanek. Gwarantowane bezpieczeństwo zarówno materialne jak i uczuciowo – emocjonalne. Kino, teatr, wieczór w filharmonii, piknik nad rzeką, romantyczny księżyc w tle, wodne szaleństwo – oto jego specjały w przepisie na szczęśliwe życie z wybranką serca.

Króla ze złotym denarem na kolanach – przedsiębiorcę z wypchanym portfelem. Kobiety kupuje. Kocha kury domowe. Albo kobiety piękne, błyszczące na salonach, lecz głupsze i biedniejsze od niego.  Jeśli się połączą w parę, król i królowa denarów, będą wspólnie z sukcesami prowadzić interesy. Król to praktyczny, przyziemny nie pojmuje wzniosłych myśli i ideałów. Rzadko się wzrusza z powodów innych niż pieniądze.  Bezpieczeństwo materialne i zakupy w markowych sklepach – mają panie gwarantowane.

Króla z rozgrzanym kijem w ręku ( król z buławą) facet – do tańca i do różańca. Dobry przedsiębiorca, cudzoziemiec, egzotyczny idealny kochanek i mąż, o ile jest się wyrozumiałą żoną. Pomysłowy, energiczny, ciepły jak piec – ale, nie jak miś. Porywczy, może zdradzać. Jest hojny i z temperamentem do lat sędziwych.

Króla wspartego na mieczu – dystyngowanego uczonego, intelektualistę, osobistego prawnika, generała i profesora. Totalny Racjonalista. Z takim facetem bywa ciekawie tylko na wstępie znajomości czy małżeństwa. Nudny, przeintelektualizowany, żyje w świecie umysłu i filozofii, albo nauki. Bywa zaniedbany i chytry.

Ach gdyby tak ich wszystkich czterech, dało się wymieszać w „garnku” i stworzyć idealnego faceta. …

Niżej, ale równie wysoko na drabinie społecznej – plasują się czterej Rycerze tarota; z pucharem, z monetą, z mieczem, z kijem;

Rycerz z pucharem, to romantyczny kochanek idealista, albo poeta i mistyk, piewca miłości – marzyciel. Typ faceta – idealny na zakochanego ukochanego. Błędny rycerz, Don Kichot.

Rycerz z monetą, to kierowca tira, skarbnik i drobny przedsiębiorca – ale z samochodem, poważny, zajęty, odpowiedzialny, mało seksowny. Dobry pracowity i wydajny mąż.

Rycerz z mieczem – nieprzewidywany geniusz, odkrywca, gaduła, wolny duch, cięty język, spontaniczny – bywa, że damski bokser, gwałciciel, cham i bezlitosny racjonalny myśliwy. Raczej kiepski w relacji partnerskiej.

Rycerz z kijem, to wagabudna, podróżnik, backpacker i maszyna do seksu, karierowicz, kierowca rajdowy. Facet niestały, ale wspaniały z niego towarzysz i kochanek.

Jeszcze niżej rycerzy plasuje się tak zwany tarotowy plebs, cała masa sługów, czyli giermków. Podobnie jak ich poprzednicy dzierżą w dłoniach te same cztery rekwizyty (puchar, moneta, miecz, kij), z taką różnicą, że królowie mają je na własność, rycerze wielbią i są na dobrej drodze do ich zdobycia na stałe, a giermkom pozostaje pragnąć, uczyć się, dażyć i służyć tym pierwszym.  Kto oglądał film „Goście, goście” , to wie, jak się ma giermek do szlachcica.

Reasumując; giermek jest biednym facetem, rycerz się wzbogaca, jest idealistą i dobrze rokuje na przyszłość, a król po prostu jest bogaty i stały w swych przekonaniach.

Tyle o męskim dworze w tarocie.

Oprócz męskich figur dworskich, mamy jeszcze elitę tarota, tą z samego szczytu,  a należą do niej; Cesarz, Papież ( w tarocie może być żonaty i mieć dzieci itd) Mag i Diabeł .

Mag to elita; naukowa, polityczna, aktorska – celebryta.

Cesarz to przedsiębiorca;  polityk, premier, prezydent, posiadacz ogromnego imperium finansowego.

Papież to człek dobrze urodzony i idealnie wykształcony, myśliciel, ktoś z bogatej rodziny z tradycjami i herbem – szlachcic.

Diabeł,  to diabeł, wiadomo o kogo chodzi, że gangster, bogaty przestępca i nasz przyszły prywatny demon seksu, hazardu, zdrady, przemocy i kat naszych dzieci – to pewne.

Bogactwo i szczęście, jest sprawą względną, acz pożądaną. Przypomina mi się dowcip; młoda para po nocy poślubnej – oboje nie bogaci, ale szczęśliwi, on, w łazience, ona jeszcze w pokoju rozciąga się po namiętnie spędzonej nocy. Naraz on woła przez zamknięte drzwi łazienki do niej. – Skarbie, zgłodniałem, może przygotuj coś do jedzenia. – Dobrze kochanie już grzeję. Po chwili – on wchodzi do sypialni głodny jak wilk i rozgląda się za ciepłym śniadankiem, ale widzi tylko ukochaną siedzącą na kaloryferze. – Co robisz ? – Grzeję ci śniadanko kochany.  Ile można żyć seksem i troską o wciąż pustą lodówkę….

Idealny partner powinien spełniać przynajmniej osiemdziesiąt procent z poniżej wymienionych cech, żeby go było można nazwać bogatym partnerem.

– Musi mieć dom z ogródkiem, albo wygodne mieszkanie, stałą dobrze płatną pracę – na stanowisku, najlepiej, żeby przedsiębiorstwo z dziada pradziada – ugruntowane, solidne i zabezpieczone. Do tego przystojny, zdrowy, uśmiechnięty z poczuciem humoru, z zasadami, ale i spontaniczny, kochający, czuły, empatyczny, ale rozsądny, sprawiedliwy, ciepły misiaczek, kiedy trzeba drapieżny grizli, kochający dzieci i seks, wierny jak pies, wytrwały jak byk, wyrozumiały, dobrze gotujący – smakosz, rozmowny, słuchający, troskliwy, zaradny optymista, mądry, światowiec, zakochany, wrażliwy, czuły, kochający zwierzęta, domator i podróżnik, poeta, muzyk, grajek, tancerz, jasnowidz, kucharz, piekarz, bodyguard, muskularny, silny, wysportowany, z samochodem, z domkiem nad morzem, powinien być na stanowisku – poważany, kochający taniec, przygodę, naszą mamę, tolerancyjny i pracowity.

A jak mógłby wyglądać stolik z kartami … dla dziewczyny która pyta; – czy znajdę bogatego partnera?

Ona pyta, ja tasuję, ja rozkładam. Ona wybiera, ja rozkładam, ona słucha, ja interpretuję. Jak bogi dopomogą – to wróżba jest korzystna dla obojga, a jak nie, to ciężka sprawa – karmiczna. A bywa, że ukochany takiej panny, składa r e k l a m a c j e !  Kiedyś otrzymałam kilka smsów takiej treści; – ciekawe ile ty masz lat – stara wiedźmo, pewnie z 3 tysiące ? Ależ mi schlebił …. ( potem się okazało, że to rozżalony kochanek, któremu coś tam nie poszło po jego myśli,  po tym jak jego dziewczyna zasięgnęła mojej rady)

A oto najczęstsze pytania o miłość i partnera.

Najważniejsze, najczęstsze i najbardziej męczące ( prawdziwy horror psychiczny i lament); – Kiedy spotkam faceta, bo wciąż jestem sama.

– Co powiedzieć,  o jejku, jejku. Kiedy w kartach kawalera brak na rok z zapasem ?

Drugie równie straszne pytanie, brzmi; – Kiedy go wreszcie spotkam i wyjdę za mąż ?

Lepiej sprawa wygląda z pytaniami o związek, który faktycznie istnieje – realnie, gorzej, gdy tylko wirtualnie. np. na fejsbuku. Ona go zna z czatu i ze zdjęcia, ale nigdy się nie spotkali w realu. To koszmar ostatnich lat. Takie pytania są jak; czy jeden komputer rozkocha w sobie drugi.

Ale przeważnie bywa tak;

  • czy on mnie kocha
  • czy jest bogaty
  • czy będziemy ze sobą
  • czy on kogoś ma

Karty kładą się różnie ( raz prosto, raz podłużnie), raz przejrzyście, idealnie, prosto; tak, nie, na pewno. A innym razem; może, kto to wie, możliwe, prawdopodobne … Skomplikowanie. Bo życie bywa skomplikowane.

Poniżej kilka możliwych przykładów – prostych.

Rycerz mieczy, Rycerz pucharów, Giermek pucharów – na stole.

Pojawił się gwałtownie, niczym huragan, rycerz w lśniącej zbroi – był niezwykły – zakochała się od pierwszego wejrzenia. Chodzili na imprezy ona i jej rycerz – różne, ale kiedy chciała żeby ich związek ewoluował, on, okazał się nie zdolny do podjęcia jakiejkolwiek decyzji – nieporadny i dramatyczny, zakochany na granicy samobójstwa, gdyby go porzuciła – i bezradny jak dziecko – Piotruś Pan, p o e t a, fantasta, aktor podrzędnych ról. Słabeusz. Zazwyczaj to szybki romans, zauroczenie.

__________________________________________________________________________________________

Kochankowie, Królowa pucharów, Giermek pucharów – na stole.

Ona weźmie go pod swoje opiekuńcze skrzydła, niczym bogini ugasi jego pragnienie i wszystkie potrzeby z tego pucharu co go trzyma w dłoniach, zaopiekuje się, będzie utrzymywać i dbać jak rodzona matka. A on ją będzie kochał, uwielbiał, tulił i pieścił, opowiadał bajki oraz zabierał na imprezy i pisał wiersze – idealny, choć bezrobotny. Wieczny artysta. Może na Starych rynkach stać, grać, malować i szukać szczęścia w programie Mam Talent. A gdy przypadkiem zostaną rodzicami, ona zostanie sama z dzieckiem ( z dwojgiem).
Drugi wariant romansu. Obydwoje, będzie utrzymywać rodzina. Relacja „matka i dziecko”

__________________________________________________________________________________________

Kochankowie, Pustelnik, Cesarz – na stole.

Romans, związek ze starszym mężczyzną na wysokim stanowisku; szef, prezes, polityk, człowiek zasłużony, przedsiębiorca – znaczna różnica wieku. Ona 20, on z 50 lat, albo więcej. Niewiele będzie ich łączyć oprócz pieniędzy. Ona będzie żyć w luksusie, ale samotnie, a on traktować ją będzie jak kolejny dobry samochód, albo klacz w stajni, ewentualnie jak córkę.

_______________________________________________________________________________________

Kochankowie, Giermek pucharów, Rycerz mieczy

Szybki romans na imprezie. Romans jednodniowy, albo wakacyjny. Albo, bardzo, bardzo natrętny adorator – bez skrupułów niszczący spokój i życie codzienne. Znajomość internetowa. Człowiek raniący emocjonalnie. Pozer. Ktoś z początku miły, ciepły, niewinny – znienacka zadający ból.

Na pytanie; – Kiedy się zakocham. Odpowiedź; – Lada dzień, bardzo szybko i niespodziewanie.

______________________________________________________________________________________

Kochankowie, Rycerz pucharów, Arcykapłan

Miłość zakończona ślubem. Romans z awansem społecznym.
Na pytanie; – Czy on mnie kocha. Zdecydowane; – Tak i będzie ślub.

Kochankowie, Król monet, Królowa monet,

Para dobrana idealnie – i pod każdym względem – dwie połówki tego samego jabłka.

Gdyby osoba która wpisała na stronie wyszukiwarki internetowej „szukam bogatego partnera”,  przeszła się do wróżki i zobaczyła na stole układ z trzech kart, taki jak poniżej, mogłaby mieć pewność, że znajdzie bogatego partnera, a na dokładkę połączy ich trwała wspólnota interesów, miłość i namiętność.


Całość zilustrowano tarotem Colin Howard „Tarot czytanie z kart”, i zdjęciem z pobytu w Monte Carlo.