Księżyc w znaku Barana

Aspekt emocjonalnych napięć, a nawet spięć, zwarć. Podekscytowania, nadwrażliwości na punkcie własnego ja. Emocjonalny atak, wybuch emocji. Wyobraźnia nakierowana na cel- realizacja.

Nowe pomysły, nowe uzgodnienia, czas zmian. Ponieważ Księżyc jest władcą znaku Raka, a ten z kolei odpowiada za rodzinę, klan, wspólnotę, więc na tym polu dojdzie do nowych konkretnych pomysłów i rozwiązań.

Księżyc jest władcą znaku Raka, zaś znakiem Barana rządzi impulsywny Mars. Znak Barana na kole ekliptyki pozostaje w naturalnej kwadraturze ( kąt 90 stopni) do znaku Raka. Rak jest ze swej natury znakiem wodnym emocjonalnym, skrytym, nastrojowym, jak i jego gospodarz Księżyc.

Mars władca znaku Barana, rządzi się zupełnie innymi prawami i potrzebami, jest impulsywny, kocha nowości i nieprzetarte szlaki, jest przebojowy, a bywa, że i agresywny, choć twórczy i niezależny jak żaden ze znaków zodiaków.

W czasie tego krótkotrwałego tranzytu w którym Księżyc przebywa na polu Barana, zaznacza się pewna impulsywność w zachowaniu, być może chęć postawienia na swoim, psychiczna dominacja i pewność siebie, czasem zbyt przesadna, ponieważ znak Barana gdziekolwiek-by się znajdował w naszym horoskopie urodzeniowym, zawsze jest tym pierwszym wiosennym impulsem, nawet jeśli jest  w związku z naszą godziną urodzenia, znajduje się w innym sektorze horoskopu niż naturalnie pierwszy.

Gdy Księżyc tranzytuje znak Barana, czy to tylko krótkim bieżącym tranzytem, czy też usadowił się w naszym urodzeniowym kosmogramie na stale, a zwłaszcza kiedy jest w fazie po nowiu i wzrasta sobie, tak ma to miejsce teraz, tranzyt ten przynosi ze sobą inspirację, potrzebę nowych i nowatorskich rozwiązać, działania, pobudza nastrój do walki o swoją przestrzeń psychiczną, wyznacza innym nasze granice, stajemy się bardzie otwarci, pewni siebie i asertywni, a także chętniej rozpoczynamy jakąś nową terapię.

Podczas tego tranzytu wszystko może być łatwiejsze, możemy czuć się pobudzeni i bardzie odważni w wyrażeniu swoich potrzeb. Zaznacza się przypływ energii psychicznej, ale bywa że nastroję w okół nas drażnią i są irytujące, łatwo wtedy o przesadzoną impulsywność.

Bywa, że przy złych aspektach które odbiera Księżyc do naszych planet w horoskopie urodzeniowym, możemy się kłócić o swoje, popadać we frustrację irytację, a także dokonać głupich zrywów takich w stylu z „motyką na słońce”.

Ludzie u których urodzeniowe położenie przypada na znak Barana, bardzo szybko zapominają o urazach, odświeżają psychikę, kochają psychiczną wolność, są pomysłowi i wrażliwi i aktywni. Gdy Księżyc odbiera złe aspekty potrafią być nie przewidywalni, zmienni w nastrojach zbyt pospieszni i impulsywni. Mężczyźni u których Księżyc przebywa od urodzenia w znaku Barana, bywa, że mają bardzo nowoczesne i aktywne matki – męskie, sportowo się noszące i dominująco myślące,