Księżyc w znaku Ryb

Księżyc w znaku Ryb

Księżyc w znaku Ryb – duchowe pokrewieństwo. Powrót do przeszłości. Uświęcona tradycja.  ( Rak, Ryby – Księżyc, Neptun)

Empatia, poświęcenie, tęsknota, współczucie, poświęcenie się, uległość, intuicja, wrażliwość, sztuka, reklama. Uleganie iluzjom i różnym często fałszywym wpływom, sugestiom i „wierze w coś …”.

Uwaga, na atak reklamowy;  „W tych wyjątkowych dniach – musisz, powinieneś, chcesz … kochasz”. Wszystko na przemiennie wymieszane z mocno nastrojową przedświąteczną muzyką.

Nadmierny zbyt wylewny netuniczno-księżycowych miraż.

To dobry czas na przemyślenia, zakańczania. Możemy świętować już dziś ulegając nastrojowi zbliżających się świąt.

Dlatego, przy tym tranzycie Księżyca, możemy wspominać mocniej, tęsknić bardziej, przeżywać intensywniej i ulegać bardzo różnym często kompletnie absurdalnym sugestiom miłości.

Tęsknimy. Wyobrażamy sobie. Wierzymy. Ulegamy wpływom. Oddajemy się marzeniom i tęsknotom.

Na astrologicznym niebie Księżyc w znaku neptunicznych Ryb, z kwadraturami do Jowisza i Wenus… Oj możemy dziś „zaszaleć” ….

Jowisz nakręci nas na dużo, a Wenus na pięknie.

Coś może się kłócić z sumieniem, z tym jak powinnyśmy obchodzić święta, ale, ulegniemy.

Neptun. Magia tłumów, reklama, uleganie wspólnym podświadomym impulsom, potrzebom duszy ( nie ciała) .

Uwaga na złodziei i pseudo-miłość, bo podczas szaleństwa zakupów w narkotycznym neptuniczno-księżycowym transie „na oślep” pod wpływem chwilowego zamroczenia, możemy łatwiej paść łupem złodziei, być zdecydowanie mocniej rozkojarzeni, patrzeć przez różowe okulary na to co jest szaro-bure, a nawet tkwić myślami gdzieś indziej …. i pojechać finansowo, czy z poświęceniem się dla kogoś, kto zupełnie nie jest tego wart. Pod wpływem chwili, albo za sprawą radiowej czy telewizyjnej sugestii; – „W tym wyjątkowym okresie, spotkajmy się z bliskimi przy wigilijnym stole”. „Pamiętajmy,  żeby nikt nie był sam”.  

P i ę k n e,   w z n i o s ł e ,   s z l a c h e t n e,  n o s t a l g i c z n e,   s e n t y m e n t a l n e,  r o d z i n n e   –  Rybie, Neptuniczne, Raczo-Księżycowe.

To właśnie przez kolejne dwa dni, łatwo będzie nadpłacić, jak na egipskim bazarze, ulegać różnym wizjom, nastrojom i iluzjom.  Spraszać o wiele za dużo cioć i wujków z którymi nie łączy nas nic bliskiego, a wręcz odwrotnie – wszystko dzieli ( nie tylko odległość w kilometrach)

 Kiedy Księżyc rozpocznie tranzyt w znaku wojowniczego Barana, z powodów dzisiejszych zbyt wylewnych deklaracji zaproszeń, możemy zwyczajnie popaść w irytację, a nawet „baranią” złość.


Interpretacje tranzytów Księżyca są takie same jak w przypadku horoskopu urodzeniowego, z taką różnicą, że te bieżące, przemijają jak godziny w zegarku i nasze nastrojowości, a te w portrecie osobistym pozostają w naszym programie na całe życie, niejako nawykowo koncentrując emocje na konkretnie wybranych sprawach, podczas gdy u innych ludzi żyjących z nami w jednym domu, czy w pracy, wcale nie koniecznie. Stąd często emocjonalne wojny „o nic”  i wzajemne  nie rozumienie się.  Tranzyty Księżyca, więcej czytaj tutaj

Pora na wyciszenie, spowiedź, odpoczynek gdzieś w jakimś nudnym zaciszu, wewnętrzną refleksję, medytację i łagodność dla siebie i innych.  Być może podczas tego tranzytu, coś trzeba będzie emocjonalnie zakończyć „puścić, niech sobie od nad odpłynie”. Może powiać nudą, dobry czas na poezję, nastrojową muzykę albo używki.

Pora po puścić wodze fantazji, wiersz napisać, namalować obraz i rozmarzyć się …

W okresie tego tranzytu możemy paść ofiarą pomyłki, zgubić coś, o czymś zapomnieć.


Powinno być romantycznie, ale  jak zwykle wszystko zależy od tranzytów planet osobistych w waszych horoskopach. U mnie sennie, u domowników, sennie, u znajomych, leniwie …. z „głową w chmurach” , niżowo.

Dobry czas na szczerą z serca płynącą modlitwę, wizje i projektowanie lepszego czasu, służbę na rzecz innych słabszych i pokrzywdzonych.

Wspomnienia o bliskich nam osobach. Tęsknota co za serce ściska i łzę w oku wyciska.

Albo trucie i wylewanie potoku łez, smęcenie i odgrywanie ofiary. Upijanie się na smutno.

Księżyc w znaku Ryb

(obrazek wyk. Wiktoria Burchardt)

Księżyc w znaku Ryb – powinno powiać mistycyzmem, poezją, nastrojowością i muzyką, czułością, większą troskliwością, wrażliwością, empatią, proroczym snem z refleksją, marzeniami i szlachetnością, albo, uciekaniem się w nałogi i halucynacje, alkohol, psychotropy, narkotyki, użalanie się nad sobą, samotność, zniechęcenie, emocjonalny chłodek i nadwrażliwość.  Wszystko zależy od położenia waszego Księżyca w znaku, domu i aspektach do innych planet.

Kwadratury, możliwe, że depresyjnie.

Trygony, sekstyle, będzie miło, twórczo,  będzie natchnienie.

Opozycja, może być izolowaniem się od innych, zapadaniem w sen.

Koniunkcje, w zależności od żywiołów planet, bardzo różne impulsy. Z żywiołami ognia, ssssyk,  ostre studzenie, wewnętrzne wrzenie, z ziemią będzie zimno, że brrr.  Z powietrznymi, możliwe że inspirująco, twórczo, albo przeziębienie. Z wodą, doświadczanie snu, odmiennych stanów świadomości, nagłą wizją i przeczuciem.

Księżyc w znaku Ryb. Dobry czas na proroczy sen.

Tranzyt Księżyca Ryby

Horoskopy tranzyty 18.12.2012