Tarotowi rycerze

(produkt własny)

Który z nich ?

Na kochanka, który na męża, ojca, tatusia, syna, a może na „przyjaciółkę” ?

Rycerz z Mieczy ( planeta Uran) – atakuje, elektryzuje i szokuje.

Rycerz z Buławą ( planeta Mars) – zdecydowanie odkrywa wszystkie karty, rozgrzewa i zdobywa.

Ich metoda na kobiety, sposób kochania, uwodzenia, inwestowania, prowadzenia rozmów i biznesu, pisania listów i SMS-ów, blogów, podejścia do seksu i w ogóle funkcjonowania w świecie każdym, sieciowym i tym swojskim naszym realnym domowym przy stole i w alkowie …

A na początku zawsze pojawia się obraz , oczy patrzą mózg przetwarza i albo, Ona, On – jest ;

„faaajny”, albo nie fajnyyy.

A Oto i współcześni Rycerze

Który z nich, jaki bywa i co ma do zaoferowania przy bliższym kontakcie? A czego oni sami, oczekują od nas kobiet ?

Do czego nie można ich skłonić, ni po dobroci ni „gwałtem”?

O tym wiedzą tylko; psycholog, parapsycholog, psychiatra, wróżka, ksiądz i kilka bardzo doświadczonych Czarnoksiężniczek oraz z kilka dziewic ( tym już odpuszczono) ale i kilka naiwniaczek, które wpadły w objęcia ich wiatru z rozgrzaną lancą i chłodnym mieczem, frunąc w objęcia kolejnego amanta, jak papierowy latawiec, unoszony, wiatrem nowego przeznaczenia i ogrzewany ogniem namiętności. Skończyły podróż jako kolejne niedopałki w jego popielniczce.

Przede wszystkim, Są rycerzami. Co można zrobić, żeby stali się naszymi królami, a my ich królowymi ?

Jeśli tak się stanie dnia pięknego któregoś, że się któryś w was zakocha; Rycerz Miecza i Rycerz Buława. Będziecie mieć problem, nie lada, jak spędzić z nimi resztę życia, bez zatracenia siebie.

Z typami rycerzy nigdy nie bywa łatwo, a zawsze jest trudno. To rodzaj faceta podróżnego, szybkiego jak wiatr i gorącego jak ogień, ze spakowaną walizką, albo plecakiem. Kocha, gdy zdobywa, kocha, gdy go nie nudzicie. Ale gdy któregoś dnia, ot tak znika z waszego życia. To znak, że nudził się z wami okropnie i zakochał w kimś innym, ciekawszym.

Dynamiczni, nieprzewidywalni, spontaniczni, od czasu do czasu – to tylko na chwilę rozpalone zapałki, a czasem buchające ogniska i wulkany energii. Zmierzają w sobie tylko wiadomym celu, zmienni jak ich żywioły, jak oni sami – raz lot balonem, a innym razem wspinaczka na szczyt czynnego wulkanu. Są typami poszukiwaczy „skarbu”, wiecznymi wędrowcami, bohaterami, uwodzicielami, amantami, zawadiakami, szpiegami i agresorami, też bywają, a czasem są mostem, pomiędzy, być synem i chłopcem, a być mężczyzną, mężem i ojcem.

Rycerz, każdy z nich bez względu na żywioł który reprezentują, są aktorami bez własnej jeszcze dopracowanej osobowości, do której dopiero zmierzają, są w drodze.
Na spotkaniach z kobietami nigdy „nie obnażają” się do końca, poza garderobą, która zdejmują chętnie i szybko przy każdej nadarzającej się sposobności, nigdy natomiast nie rozstaja się ze swoimi maskami.

„Maski” z żywiołów ognia i powietrza mieszają się w nich w różnych proporcjach, ale cel i rola, choć z pozoru zmienna, archetypowo, pozostaje niezmienna. Działanie. Być w drodze, zdobywać, ładować i rozładowywać emocje, motywować innych, być gotowym na seks w każdych warunkach.
Intelektualnie sprawni jak komputery, posiadają nieposkromiona potrzebę i chęć ryzyka, przekraczania norm i granic, wzbudzania kontrowersji, wywoływania do „tablicy” wszelkich polemik, wzniecania zarówno złości, jak i miłości.

Obydwa te typy Rycerzy w męskim przebraniu, bywają rozrzutne i z gestem. Sporo zarabiają i zaraz dużo i szybko wydają. Do pieniędzy mają stosunek, dobrego uczciwego intuicyjnego geniuszu i szybkiej efektownej i efektywnej pracy, po bezpardonowego, naciągacza i złodzieja, sięgającego do kobiecego portfela i konta, bez najmniejszych skrupułów. U jednej mieszka i je, a z inna sypia.

I pragną ich wszystkie kobiety, młode i babcie, jak w Seksmisji. I każda z nich ma o nich fatalne zdanie.

Czy rycerz świadom jest roli którą odgrywa ?

Bywa, że są świadomi skończoności bycia rycerzami i starają się awansować do roli Królów i ojców, mężów, reżyserów życia – nie aktorów, sędziów – nie komorników, pisarzy – nie felietonistów i każdy z nich odpowiednio przerabia to podług własnego żywiołu; ognia i powietrza, czasem jednego i drugiego, innym razem solo. Symbolami owych potencjałów są odpowiednio; kije, buławy, różdżki ( wszystko co w ogniu płonie) i miecze, sztylety, szpilki, strzałki (wszystko co w powietrzu lata i się wbija) itp.


A w astrologii, należą Rycerze do odpowiednich Trygonów żywiołów Ognia i Powietrza. Ogień jest Barana, Lwa i Strzelca. Powietrze należy do znaków – Wagi, Wodnika i Bliźniąt.
Rycerz Mieczy, to znak Wodnika, bywa, że i Bliźniąt, natomiast Rycerz Buław to znak Barana i Strzelca.
Lwy i Wagi sprawują funkcję wyższe, w tych żywiołach.
Waga dyplomaty, a Lew króla.

Casanova
Rycerz Buław z talii Divine the Legacy Tarot, Ciro M.

Rycerz Mieczy i Rycerz Buław, sa to więc, dwa silne i niczym nie skrępowane żywioły, ognia i powietrza.

Jest niezwykle trudno zatrzymać ich przy sobie na dłużej, niż na tych kilka dorywczych i spontanicznych nocy, a czasem w ogóle nie jest możliwe pobyć z nimi, na zasadach, więcej znaczących, niż owo jedno, czy dwa spontaniczne spotkania. A jeśli któryś z nich, jednak stanie się mężem, czy ojcem ? Będzie sprawował ową funkcję, wyłącznie formalnie, na zasadzie; „chcesz to jestem”, albo „zaproś mnie, a może wpadnę przy okazji”, nigdy zaś stały i wierny domator w kapciach, na śniadaniu w kuchni i na kolacji z teściową.

Żeby w ogóle coś o nich opowiedzieć trzeba zacząć od tego dlaczego tarot tak ich wyposażył ; W pałkę, w miecz i konia.
Koń jako znak rozpoznawczy każdego rycerza, naturalnie służy im do zmiany miejsca z jednego w drugie i świadczy o ich niestałości, w każdym kierunku.
Co się zaś tyczy uzbrojenia w kij i sztylet.
Otóż, zarówno zagrzany w walce sztylet, miecz, czy drut, jak i rozpalony do czerwoności kij buława, są do siebie bardzo podobne. Jedno i drugie dotyka bezpośrednio ciała, może zranić, może życie uratować.
Działają podobnie, służą zarówno walce, jak i obronie, ale nie symbolizują tego samego.

Wybrałam akurat te dwa zestawienia żywiołów i te dwa typy męskie, ze względu na to, że obydwa temperamenty rozdzielić jest bardzo trudno, ogień nie rozpali się bez powietrza, a powietrze z kolei, robi się gorące od ognia i pobudza męskie libido, jego ducha i ciało do działania, akcji i prokreacji.
I jeszcze dlatego, że to najbardziej widowiskowy duet Rycerzy z Tarota. Kobiety kochają ich i nienawidzą.
Ich potrzeby.

Od stoczenia bitwy, wyruszenia na wojnę, po popęd, stricte seksualny, albo duchowy. Od czasu do czasu te dwie energię łączą się w jedną i mamy świętego, albo Jamesa Bonda, Alchemika, Sherlocka Holmesa i Dr. Wadson w jednym ciele, mamy też dzielnego Pirata z Karaibów, Anioła śmierci, Joe Blacka, u którego energia erotyzmu zakłóciła normalny tok „rozumowania” zaświatów i zapomniał o swej kosie.

W Titanicu pojawia się DiCaprio nie lękający się niczego włóczęga, najemny robotnik, z głową na karku i błyskotliwym umysłem, wolny obieżyświat, charakteryzujący wszystkich mężczyzn z aktywnym żywiołem powietrza i ognia w horoskopie i w kartach tarota. I jest nadzwyczaj inteligentny Dorian Gray, który łączy w sobie cechy zarówno Rycerza miecza, jak i Rycerza buławę.

Buława w męskiej symbolice tarota, to zwyczajnie penis, męska energia seksualna, potencja, erotyzm, gotowość zarówno do aktu płciowego, jak i gwałtownego.

Działanie ducha przenikającego lędźwie i działanie umysłu przenikającego mózg, oto obydwa te męskie typy w jednym ciele.

Miecz, w tym przypadku jest orężem błyskotliwego umysłu, genialności w mowie, piśmie i logice, symbolizuje lotną, błyskawiczną i intuicyjną myśl mężczyzny, która połączona z żywiołem wewnętrznego ognia erotyzmu, działa na kobiety i na jego karierę jak gorejący wulkan.

Rycerz Miecza w połączeniu z Rycerzem buławy, jest genialnym i bardzo pomysłowym kochankiem, geniuszem, wojownikiem, obrońcą, wynalazcą, bywa, że erotomanem, może się stać również, niezwykle bystrym i wyrafinowanym wielokrotnym mordercą niczym Hannibal i fałszywym jak Św. Inkwizycja i ksiądz z „Ptaków ciernistych krzewów”, bezwzględnym kochankiem w sutannie ceniącym wyłącznie własną niezależność.

Rycerz Miecza, to niezwykle przebojowy i inteligentny facet, zmienny jak wiatr, silny jak tornado, żadna kobieta nigdy nie zazna przy nim rutyny ni nudy, złapany w sieci małżeństwa, zamienia się w nieprzewidywaną trąbę powietrzną, kata, gwałciciela własnej żony i chama.

Rycerz z buławą, to wieczny podróżnik i uwodziciel, jak Sindbad, od wyspy do wyspy, od kobiety do kobiety, najważniejsze dla niego, jest odkrywać wciąż nowe ciała, rodzaje miłości i nowe nieznane lądy, dosłownie i w przenośni.

To Entuzjasta do przesady i ryzykant , fantastyczny przewodnik turystyczny, back-paker, i urodzony miłośnik dobrych samochodów, motocykli, ale i rowerów. Szybciej działa niż myśli, jeśli ma w sobie obie osobowości, rycerza miecza i rycerza buławę, jest niezwykle zwinny, inteligentny i charakteryzuje go wyrafinowany, często uszczypliwy dowcip, taki z okolic, „poniżej pasa”

Sama nie zorientujesz się kiedy będziesz rano zbierać się do wyjścia z jego apartamentu, garsoniery, albo z tylnego siedzenia samochodu. Obydwaj panowie preferują szybki, ale urozmaicony seks, bardzo częstą zmianę partnerek, jeśli udaje im się przy okazji zostać tatusiami, umykają gdzieś w świat.

Czasem mają wiele nieślubnych pociech, tu i ówdzie i bywa nie rzadko, że zamiast ojcami stają się dla swych dzieci kumplami. Jeśli są żonaci, to wyłącznie gdy mają bardzo, ale to bardzo wyrozumiałą żonę. Muszą czuć się w małżeństwie jakby wcale nie byli żonaci, nie znoszą robienia sobie jakichkolwiek wymówek, krępowania ruchów, zakazywania nagłych wypadów z plecakiem i do kolejnej „koleżanki”, albo czy czarteru za Ocean. Nigdy nie staje im wierności. Zupełnie nie monogamiczni to faceci.

Mężczyźni o archetypie Rycerza Mieczy, odpowiednio nie zharmonizowani z innymi żywiołami; wodą i ziemią. Stają się wynaturzanymi zbrodniarzami, w najlepszym wypadku zwyczajnymi chamami, mistrzami intryg, internetowych randek w ciemno, trollami w komentarzach, zamaskowanymi ukrytymi za awatarami pyskującymi intelektualistami, ćwiczącymi swe umiejętności pisarsko, oratorskie na przeróżnych czatach, forach i kobietach, bywa, a nie rzadko się zdarza, że z nich zwyczajni „piraci” w tym negatywnym znaczeniu. Nie mam na myśli ubóstwianego pirata z Karaibów. W realu, czarujący w słowach, gestach i czynach. Bywa, że to zwykli nikczemnicy upchani w błyskotliwe puzderka.

Mężczyzna o archetypie Rycerza z Buławą, w takich samych okolicznościach, jak jego poprzednik bez wsparcia innych żywiołów, rzadko kiedy przesiaduje w sieci, w ogóle mierzi go sztuczny niemy świat i brak bliskości i zapachu jej ciała. Same fotki, to dla niego zdecydowanie, za mało. Rycerzowi Miecza, wystarcza. Rycerz z buławą ceni sobie dotyk, prawdziwe gorąco i wejście „Smoka”.
Jednak bez wzmocnienia natury choleryka innymi żywiołami, ziemi ( stałość) i wody (uczucia) zazwyczaj kończy życie dość samotnie i za wcześnie, gdzieś w dalszej, albo bliższej podróży, zachoruje na malarię, cholerę, albo na syfilis, zarażony przez miejscowa prostytutkę.

Bywa, że kończy jako inwalida na wózku, po niefortunnej wysiadce z rozpędzonego pociągu … skoku na bandżi i popróbowania czegoś tam jeszcze …, co mu przyjdzie na myśl. Bywa, że to typ bardzo agresywny, nierzadko damski bokser, albo zniecierpliwiony i gwałtowny kochanek, albo gwałciciel, lub mężczyzna, do cna wypalony; ” z dwa razy, i do bazy„. Impotent.

Uwielbia szybką jazdę, wszystkim i na wszystkim, co się rusza, samochodem, motocyklem, kocha i piesze wędrówki, rowerowe szlaki. Rozrabia, zawsze kiedy tylko poczuje w sobie adrenalinę, bezmyślnie pakuje się w kłopoty, szuka guza, a przy tym nie wyciąga żadnych wniosków na potem.

Mężczyzna Rycerz, Miecza, Rycerz Buława, w obrazach z filmów i nie tylko…. Fajni Faceci !!!


Kuba Wojewódzki, Typowy przedstawiciel archetypu, Rycerza Mieczy i Buławy.
Adwokat Diabła. Niezwykle bystry, ambitny i genialny przedstawiciel archetypu Rycerza z Mieczem
Archetypowy przedstawiciel, Rycerza Miecza, w jego osobliwej formie, psychopata i genialny fascynujący morderca, wyrafinowany i pomysłowo podstępny
Komornik, to zawód wyłącznie, dla Rycerza Mieczy
Pogromca Żydów w
Zdecydowany Archetypowy Rycerz z Buławą – Obieżyświat, z Władcy Pierścienia.
Szymon Majewski. Zdecydowany przedstawiciel Rycerza z Buławą. Rycerzem Miecza, bywa.
DiCaprio. W Incepcji, choć
Dr. Husa, Genialny wręcz człowiek, nie przebierający w słowach, Rycerz Miecza z nutką popędliwego, kochanka na raz, Rycerza z Buławą
A tak wyglądają symbole w kartach. Rycerz Mieczy z Tarota, według wizji Carla Rohriga
Rycerz Mieczy z wizji Ciro Marchetti
Casanowa, Rycerz Miecza i jednocześnie Buław
Michał Wiśniewski, przede wszystkim reprezentuje wszystkie z cechy archetypowego Rycerza Miecza, a potem może ewentualnie, Rycerza Buławę
Quantum Tarot, ( Tarot Kwantowy) Rycerz Miecza