Uran i Lilith

Na niebie koniunkcja Czarnego Księżyca Lilith z Uranem, nerwy puszczają skryte urazy wybuchają, wkrada się do życia niekontrolowana emocja i chaos. W czasach Ludwika XIV pewne osoby poczęstowano by trucizną.

Odnosząc się do obecnych wydarzeń politycznych i inwazji na Libię. Można by wysnuć taką bajeczkę. Mamy boga nieba Uranosa którego zła wiedźma Lilith namówiła do tego żeby jak najwięcej duszyczek przywlókł przemocą do Hadesu. Oczywiście Hades to Pluton w kwadraturze do Urana i Lilith.


Rodzaj siły, energii, pierwiastek żeński. Słowo „Śakti” dosłownie oznacza „moc”, „siłę”, „potęgę”. Co dosłownie przynosi natchnienie witalność siłę i inspirację ducha i umysłu. Symbol tej bogini powiązany jest zarówno z dobrem jak i złem. Shakti występuję w czterech różnych postaciach, zupełnie jak Księżyc w swoich fazach których jest cztery. Parwati, Durga, Kali i Uma.

Jest Nów i młodość, entuzjazm wzrastanie dojrzewanie i okres „ubywania” z początku powolne oznaki przemijania młodości, po starość i śmierć. Wszystkie aspekty faz Księżyca reprezentuje symbolicznie Shakti.

Dzisiejsza faza Księżyca już „nie młoda” ale jeszcze nie „stara”, a jeszcze w sam raz.

Księżyc w znaku Skorpiona dla Libii oznacza dramat ginących tam ludzi, niewinnych cywilów. Władcami znaku Skorpiona są Mars symbolicznie bóg, wojny oraz Pluton planeta władzy bezwzględnej destrukcji i przemocy totalnej.

Mars już dosłownie za kilka dni dołączy koniunkcją do Słońca i Urana potężnie wzmacniając układ w kwadraturze do Plutona.

Aż strach się bać co się wydarzy na wojnie w Libii, ale warto bacznie zwracać uwagę na własne bezpieczeństwo.

Ostrzeżenie dla wszystkich kierowców, to będzie i jest szczególnie niebezpieczny okres na drogach. A wiosenna aura sprzyja rozkojarzeniu, zwłaszcza że Wenus nadal jeszcze przebywa w znaku Wodnika i może powodować różnego rodzaju rozkojarzenia, na przykład pięknymi paniami z przydrożnych bilbordów.  Natomiast ingres Neptuna do znaku Ryb nadaje wiosennym nastrojom szczególnej wrażliwości i rozmarzenia, a być może i zwiększoną tendencje do jazdy pod wpływem alkoholu czy narkotyków.

Mamy wojnę w Libii, ale nie we własnej ojczyźnie nie w domu. Dla nas czas zwiększonej energii pobudzonej wiosennym Słońcem w znaku Barana i planetą Uran, która dosłownie może rozwalić nasze dawne wyobrażenia o życiu czy partnerstwie, z racji tego że Uran jest w opozycji do znaku Wagi. Zaznaczy się dość agresywna konkurencja o polityce nie wspominając, możliwe rozbicia długoletnich związków itp.  Wenus w Wodniku zazwyczaj bywa trochę roztrzepana, niewierna, dziwnie pojmuje słowo „kocham” i „miłość”, ale zawsze dąży do wolności i tego jej odebrać nie jesteśmy w stanie.