Baran & Waga

Baran potrzebuje kogoś kto jak on lubi zmiany, ale jest mniej wyrywny od niego. Kto traktuje miłość jak przygodę i nie odbiera wolności. Dla kogo Baran zdecydowanym ruchem wytyczyłby nowe szlaki. Rządny podziwu i mocno niezależny, potrzebuje kogoś przy kim nie będzie się nigdy nudził. Nudne towarzystwo i rutyna zabijają Barany.

Powinien to być ktoś ładny, kto się Barankowi spodoba cieleśnie i erotycznie, ale będzie mieć i artystyczną duszę, bo Baranek choć przebojowy i nietuzinkowy, bywa że żyje w surowych klimatach. Dlatego za młodu zalicza wszystkie typy zodiaku w poszukiwaniu prawdziwego przyjaciela. W łóżku nie gardzi nawet tymi mniej urodziwymi partnerami, którzy szybko reagują na jego seksapil. Barany nikogo nikogo nie lekceważą choć zdarza się że sprawiają wrażenie wyniosłych. Bywają chamskie ale z innych powodów niż pycha Lwa czy snobizm Koziorożca. Bywa że cierpią z powodu naturalnej swej prostolinijności mylonej z nieokrzesaniem i ciętego języka uznawanego za przejaw chamstwa.

Ponieważ Barany kochają rywalizować nie straszne im żadne starcia, wojna na gesty, wojna na słowa, rękoczyny, pisma, maile i sms-y. Wojna jest dla nich stanem naturalnym dlatego rzadko kiedy jej unikają, a bywa nawet że się przyłączają do cudzych sporów. Nie znoszą przegrywać dlatego próbują się z „przeciwnikiem” aż do skutku, puki ten nie ustąpi, albo strasznie Barana nie znudzi.

Baran i ktoś dla przeciwwagi – Waga.

Mężczyźni Barany potrzebują partnerki wyrozumiałej rozsądnej i nie banalnej, kobiety Barany artystycznej duszy i piękna i wreszcie „normalnego” związku.

Niby nadal chcą być wolne bo taka ich natura, ale potrzebują kogoś z „latarnią w oknie” kto im wybaczy miłosne podboje i towarzyskie gafy i zaczeka kiedy Baran na wojnie. To musi być ktoś przy kim Baran się „odchami” na jakimś koncercie i da przy sobie odetchnąć przed następnym wypadem w „nieznane”, a przy tym nie będzie zrzędził i nie będzie mu robił wyrzutów. Taką przeciwwagą dla Baranków jest pełna naturalnego wdzięku rozważna Waga.

Waga z natury swej to istota niezdecydowana, potrzebuje zdecydowanego Barana za przewodnika. Baran nie mogąc pojąć z jakim typem ma do czynienia czuję się przy tej jednej Wadze jak przy kilku osobach jednocześnie. A Waga raz w górę a raz w dół, tak iż Baran sądzi że posiadł nie jedną kobietę a kilka naraz. Choć zdarzają się Wagi schematyczne, wtedy Baran rozwala cały ten ich schemat do cna, nie mogąc pojąć jak można być tak poukładanym.

Na bohatera i kochanka Baranek jest wprost idealnym partnerem.

Archetypowy Baran i Waga w filmie Troja Achilles i Westalka.

Archetypowym przykładem związku Barana i Wagi, jest filmowa ekranizacja „Troi”. Achilles porywa ze świątyni Apollina piękną dziewiczą kapłankę Westy. Delikatna i piękna, ale z nożem w ręku studzi płomienny zapał nagiego warchoła, który rozkochany w niej z ginie czasem z miłości, przeszyty strzałą Parysa.

Za piętę, małego Achillesa trzymała go matka zanurzając w wodach Styksu, stąd i miłość matki w „pięcie”.

Dla Baranka prawdziwe spotkanie z miłością może być jak strzał w piętę Achillesa, uśmiercić na zawsze (link) ale i ofiarować coś o co Baran stoczy ostateczną swoją bitwę. Być może nie wygra z przeznaczeniem, z bogami, ale pojmie co to prawdziwe kochanie.

Każdy z nas ma w sobie ten jeden czuły „matczyny” punkt, nawet wielcy wojownicy.

Waga to nie tylko przedmiot, bo Baranek nie ożeniłby się nawet z najpiękniejszym gadżetem. Waga dla Baranka to przede wszystkim idealna symetria której on podświadomie szuka po świecie i przed nią ucieka.

Baran i jego Ja – kontra inni ludzie ( przeciwnicy).

Z początku gdy Baranek pędzi podniecony po zodiaku, nie zniósłby żadnej rozważnej kochanki za partnerkę. Waga jest uzupełnieniem dla Barana, a Baran dla Wagi. Ta para się nie rozumie, ale przyciąga. Wenus i Mars. Jednako pomimo dzielących ich różnić są dla siebie stworzeni i przeznaczeni.

 

Waga rozpala zapał Barana, Baran imponuje Wadze tym rozpalaniem. Razem stwarzają całkiem przyjemnie trzaskające ognisko. Związek Barana z Wagą to koniec jego wojowania, szukania zwad, jeśli skok w bok, to obydwoje mają na niego ochotę. Każde z innych pobudek, ale nie gniewają się na siebie zbyt długo, zawierają kompromisy.

Barany rodzą się z wiosną i zazwyczaj wcześnie zaczynają swoje przygody, potyczki i kontakty z kobietami. Prą do przodu niezmordowane, bywa że na starcie życia są nieco zagubione, aby po jakimś czasie uświadamić sobie swoją wartość.

Potrzebują istoty której mogliby wskazywać kierunek działania (Waga się waha, a on paradoksalnie daje jej impuls do trwanie w równowadze) a jednocześnie kogoś kto by powstrzymał ich Baraniość przed spontanicznym „samozapłonem”.

Waga potrafi kochać różnie, prawdziwie i udawaną próżną miłością zapatrzonego w sobie narcyza. Jest rozsądna z obiektywną oceną, zachowuje dystans wobec wybryków Barana „świat już taki jest trzeba się dostosować”. Uzupełniają się a Baranek wreszcie czuje że ma swoje drugie Ja.

Waga nie walczy pokona go dyplomacją. Potrafi lawirować, nie żeby perfidnie, po prostu rozważa wszystkie za i przeciw. Barany mają dobrą intuicję wyczuwają fałsz czy obłudę, ale w przypadku opozycyjnej Wagi mają z nią niezły zgryz.

Jeden z archetypów zodiakalnego Barana – Achilles. Człowiek który nie zakłada „maski” poza zbroją wojownika. – Jestem jaki jestem, mogę być goły ale zawsze jestem sobą. Nie podoba ci się w moim królestwie, wynoś się nie, będę cię zatrzymywać.

Zostałem stworzony do walki, w tym o przetrwanie ludzkiego gatunku. Prostota i siła erotyki oto moje atuty.

Gdy Barana coś dusi i zmusza do kamuflażu może poważnie zachorować albo zwariować – dosłownie.

Barany pragną być sobą i zazwyczaj tak jest.

Gniew Achillesa - obraz François-Léon Bénouville z 1847. Głowa, bardzo czuły punkt Baranów obojga płci.

Pani Waga to podarunek Wenus. Piękna wytworna i elegancka, a przy tym szlachetna, prawdziwa z niej dyplomatka, dama i artystka. Baranka kręci taka „idealna” idealność nie za bardzo nachalna, nie zachłanna, posiada piękno które i jego uszlachetnia. On zaś w posagu wnosi energię i prostotę, zdecydowanie, pobudzającą ją i inspiruje, wznosi w relację nieoczekiwaną przygodę której Waga w duchu pragnie i trudno jej się zdecydować samodzielnie.

Wagi wbrew pozorom późno wychodzą za mąż, za nim to zrobią muszą przecież przeanalizować wszystkie „za i przeciw” każdego partnera, podobnie jak Barany tyle że w inny sposób. Baran sprawdza fizycznie – dotykiem w natarciu, a Waga estetka intelektem – wzrokiem dokonuje oględzin. Waga szuka dla siebie drugiej eleganckiej Wagi, a zazwyczaj porywa ją facet w typie Baranka, coś jak Achilles, albo uroczy i gorącokrwisty Parys. A kobietę Barana, choć przyciągają mężczyźni w typie Barana bo spragniona adrenaliny, prędzej czy później zahipnotyzuje jakiś szarmancki i elegancki mężczyzna artysta w typie Wagi.

W pierwszych swoich harcach Baran ucieka przed Wagą, to czas kiedy jeszcze biegnie podniecony za wszystkimi typami od Barana po Ryby, nie czas mu na uroki zatrzymania się w połowie zodiaku w Wadze.

Barany mają trudność ze zrozumieniem co to znaczy zatrzymać się, „na stale” i do końca życia przy jednej kobiecie. Nawet jeśli pragną bliskości, ich natura wysadza ich w powietrze z każdej romantycznej relacji.

Jednak po jakimś czasie podboje zaczynają ich męczyć, odnajdują w sobie zdobywcę. Przy niezdecydowanej Wadze, Baran czuje się bohaterem i na dodatek wolnym. Waga gdy raz wejdzie w związek i pokocha choćby samego diabła, zostanie przy nim do końca życia. Warunek musi kochać. Gdy nie kocha kłamie i manipuluje dla przyjemności, Baranem również. A Baran czym trudniejsza zdobycz tym atrakcyjniejsza. Łatwo zaciągnięta do łóżka, najlepiej żeby opuściła legowisko Barana jeszcze przed śniadaniem.

Wagi potrafią manipulować uczuciami i przekonać do siebie nie jednego Barana. Jak choćby piękna Helena która uciekła z Parysem od starego i brzydkiego męża. Stała się przyczyną długoletniej bezkompromisowej wojny ” o miłość”.

W pewnym sensie zakochanie się jest jak koń trojański którego przyjmujemy bez zastrzeżeń, seks mylimy z miłością, a dar od bogów z hormonami. Barany choć bystre i inteligentne to jednak z natury swej prostolinijne. Bywa że zapraszają do swej stajni każdego napotkanego konia trojańskiego. Jak walczą to walczą, nie kombinują i wierzą w słuszność sprawy o którą walczą, nad własną porażką, albo tym że się mylili, nie rozważają zbyt długo. Wybierają czyn zamiast rozpaczy.

Typowy przykład zmanipulowania. Helena archetypowa piękność Wenus, i Parys ( Baran idealista) jedna z odmian zakochanego Barana.

Baranek tak na dobrą sprawę nigdy nie kończy swych podbojów, wiecznie dokazuje za tym i owym, a Waga wprowadza do jego życia potrzebą miarę, żeby się biedaczek nie zatracił. A gdy Baranek już nie ma z kim walczyć, walczy sam z sobą do zatracenia, albo szuka ryzykownej gry.

Młode Baranki gdy padają ofiarą wykorzystania w rodzinie stają się małymi dzielnymi ratownikami i bohaterami. Kobiety Barany bywa że pełnią w rodzinie funkcje pokornej owieczki. Ruszają do bitwy z nierównym przeciwnikiem, ojcem przeciw matce, matce przeciw sąsiadce „podstaw jej nogę”. W domach z problemami bardzo często wchodzą na drogę przestępstwa, zaciągają się do wojska, zakochują w pierwszym lepszym, walczą o swoje, albo stają się wybawicielami słabszych i pokrzywdzonych.

Małe Wagi pragną zadowolić wszystkich. Pragną zgody. Nadskakują tym którzy je nie akceptują np. ojcu czy matce Baranowi. Są słodkie, bywają przesłodzone. W rodzinie z problemami od najmłodszych lat pełnią rolę wysłannika którejś ze stron opozycji, mamusi tatusia dziadka. W szkole starają się wkraść w łaski, będąc ładnie ubranymi i zgodnymi. Takie klimaty w dzieciństwie mocno zaburzają równowagę Wagi, którą potem jej ciężko odzyskać. Dorosła dojrzała Waga zachowuje pokój głównie ze sobą, nie angażuje się w spory, zachowuje dystans. Zdradzona zakańcza „romans” jednym cięciem. Nie rozpamiętuje przeszłości i nie jest sentymentalna. Potrafi być bardzo uczciwa i lojalna.

Czytaj bajkę astrologiczną O Baranku