Księżyc w horoskopie

W wielkim skrócie o Księżycu w horoskopie osobistym ( natalnym) – poniżej słów kilka.

Wszystkie interpretacje tranzytującego Księżyca mają również zastosowanie do jego interpretacji w naszych osobistych horoskopach. Jeśli twój Księżyc w godzinie twojego urodzenia przebywał w znaku Panny, możesz poniższe interpretacje kolejnych znaków na stronie, zastosować do interpretacji urodzeniowej, swojego znaku księżycowego, niejako z nadania.

Księżyc postrzegany jako władca znaku Raka, a więc, domu, rodziny, psychiki, kobiecości, korzeni pochodzenia i wszystkich spraw, emocjonalności, wrażliwości, współodczuwania, intuicji, wyobraźni, fantazji, przywiązania do rodziny, czułości, tajemniczości, niepewności, nastrojowości, zwodniczości, iluzji, lustra dla psyche, podejścia do tematu starzenia się, bogactwa emocjonalnego i materialnego.

W horoskopach męskich, Księżyc symbolizuje kobietę „jaka jest, albo będzie”, dom rodzinny i przyszły z partnerką, reputację matki, matkę, żonę, jego zdolność do udomowienia, jego kompleksy, wrażliwości, wewnętrzną kobietę, i przywiązanie do rodziny, albo brak. itd.

W horoskopach kobiet symbolizuje jej czule punkty, wrażliwość, matkę i macierzyństwo, wewnętrzna matkę, potrzeby emocjonalnego bezpieczeństwa, psychikę, zmienność, podatność na choroby psycho somatyczne, zdolności psycho – intuicji i zmysłowości, uwodzenia, reagowania na cudze emocje, tajemniczości, etapów starzenia się, konfrontacji ze śmiercią, urody, nadwagi, stosunku do dzieci …..

Znak w którym przebywał Księżyc w dniu i godzinie twojego urodzenia, „umieszcza” powyższe cechy w konfrontacji z którymś ze znaków zodiaku i jego żywiołem. Bywa, że o przeciwnej energii. Istotny jest też dom księżyca, do jakiego należy władcy w zodiaku i jaki obecnie w nim rezyduje, bo nie koniecznie ten do którego to domostwo należy.

I tak na przykład, w domu Lwa ( piąty), może rezydować Koziorożec ( dziesiąty), a w nim może przebywać twój Księżyc, bo o tej godzinie odcięli ci pępowinę i wrzasnąłeś, albo zakwiliłeś, albo ci dali w tyłek, a Rak naturalny dom Księżyca stoi w całkowitej opozycji do domu Koziorożca, żeby tego było mało, zadomowił się w domu Lwa i słońca. Podczas kiedy Lew też mieszka teraz w innym domu, a Słońce jeszcze w innym, nie wspominając o Koziorożcu z którego wyprowadził się jego gospodarz Saturn.. Jednak wszystkie cegiełki owej mandali, choć nieco zagmatwane, są drogowskazem dla różnych spraw z którymi stykamy się w życiu, zwanych losem, albo przeznaczeniem. Są one mapą potencjałów na oceanie życia, w kategoriach kosmicznych, nie ludzkich i nie dotyczą losu zdeterminowanego prawami fizycznymi..

Dlatego Lech Kaczyński już nie żyje, a Jarosław żyje. Z naszego punktu myślenia, śmierć jest końcem dramatu dla jednego z nich, a dla drugiego jeszcze nie. Co wcale nie musi być prawdą, nie wnikamy przecież w intymną prywatność Jarosława, przed zaśnięciem w samotności. Obecne jego życie bardziej przypomina taniec ze śmiercią, niż życie, jedna strata goni drugą, „śmierć, za śmiercią”. Lech stracił życie, drugi, Jarosław, również je stracił, ponieważ wraz ze śmiercią tego pierwszego odeszło wszystko to co stanowiło o jego treści, z taką jednak różnicą, że człowiek nie postrzega zjawiska „śmierci” w kategoriach Uniwersum, ale z perspektywy wyłącznie umierania fizycznego.

Księżyc, którego domem jest Rak ( jest domem czwartym i znajduje się pod osią horyzontu, w dole). Być może w dniu i chwili twojego urodzenia Księżyc zamieszkał w innym domu ?

Dlaczego się wyprowadził domu Raka ?

Przypuszczam, że z tego samego powodu dla którego my opuszczamy dom rodzinny, dom boży w niebie i siebie samych czasem opuszczamy, umierając ? Z tej samej przyczyny, być może, powodowanej karmą, twój Księżyc wyprowadził się z domu czwartego, od „ojca i mamy”, do domu Koziorożca, bo mu się za- marzyła kariera, stanowisko i uznanie.

Warto więc sprawdzić, gdzie rozsiadł Księżyc na czas waszej ziemskiej wędrówki. Za czym tęskniła wasza dusza, w którym miejscu egzystencji zapragnęła doświadczać emocjonalności i przywiązania, co było dla niej wyzwaniem, pragnieniem spotkania z odmiennym „ja”, „lustrem”, przeciwnym biegunem i wrogim cieniem ? Nasz poczciwy dobry Księżyc, satelita ziemi, do dziś niejasne czym jest w istocie ? Symbolicznie w radixie, (horoskopie) jest czymś w rodzaju Awatara duszy, która odbija się w ziemskiej egzystencji, jak fala w telewizorze, jak twarz w lustrze, a Bóg na ziemi i planety w horoskopach, ba, sam Księżyc jest symbolem horoskopu, i radixu ( korzenia), odbiciem kosmosu i praw nim rządzących w nas samych, na zasadzie lustra „prawdy”, czary wyroczni, itd.

Poznasz swój znak Księżycowy, poznasz swoje duchowe wyzwanie, korzenie, z który wyrosły twoje pragnienia.

Natomiast tranzyty Księżyca traktować jako barometr uczuć, emocji, codziennych spraw i psychicznego nastawienia do wielu rzeczy. Grunt to wstrzelić się w emocje, nastawienie się to połowa przyszłych sukcesów i codziennego Carpe Diem.