Wróżby nie tylko andrzejkowe

Może być i tak, że bez względu na to z jakich wróżb przedmiotów i kart byśmy nie korzystali, „brzydkich”, ładnych, w andrzejkowy wieczór czy w Halloween, albo zawsze gdy czujemy po temu potrzebę np. na Facebooku, zawsze pozostanie  owa niepewność. Czy to zabawa sugestia czy nie aby coś więcej ?  Do kogo zwracamy się po odpowiedź  i skąd ona pochodzi, jeśli się sprawdza bezwzględnie i nie ma absolutnie nic wspólnego z sugestiami ? To co wtedy.

( w tle przygrywa zespół Partita w piosence „Noc Andrzejkowa”)

Dzisiejsze wróżby o tyle są niewinne i zabawne, że podchodzimy do nich na zdecydowanym luzie, a nie jak przy stole u jakiejś sprawdzonej wróżki – spięci wiercący się nerwowo na krześle. Wtedy słuchamy to co usłyszeć chcemy i to czego nie chcemy, połowę odrzucamy, a resztę zgarnia po cichutku nasza podświadomość, której przecie nie kontrolujemy jak  i pracy własnego serca.

Ale wszystko co dzisiejszego wieczoru zrobimy żeby odczytać swoje przyszłe losy traktujemy  jak dobrą zabawę i z przymrużeniem oczka 😉

Zabawmy się,  w końcu zbliża się Andrzejkowy wieczór.

Moje dawniejsze wróżenie. Któż nie jest ciekaw, nieznanego losu, któż nie szuka i choć raz na jakiś czas nie dostrzega w okół siebie dziwnych znaków ?  Chyba każdy choć raz może się pochwalić takimi „znakami” na drodze jak choćby czarny kot i cholerny pech potem.

Ja do dziś zawsze przeciskam się obok rozstawionej na drodze drabiny, nie przechodzę pod rozkraczonymi na drodze słupami i strasznie się boję czarnego kota mogącego mi przeciąć drogę. Robię to odruchowo, tak na wszelki wypadek.

Dzisiejszy wieczór jest wieczorem szczególnym, a to z tej przyczyny, że dziś się wróży z wszystkiego, począwszy od lania wosku przez dziurkę od klucz a skończywszy na kładzeniu kart zwykłych, tarota czy rzucania runami .

Za czasów mojej dziewczęcości w rodzinnym domu zezwalano nam dziewczynką na nie  jedną z wróżb. Zwłaszcza że babcia kochała karty i bardzo dobrze potrafiła z nich wróżyć.

Ale babci się o los nie pytałam i nigdy z jej ust żadnej dla siebie przepowiedni na przyszłość nie słyszałam.

W wieczór andrzejkowy wróżyłam z siostrą w inny sposób. Nie lałyśmy wosku, sama nie wiem dlaczego?   Ale miałyśmy innych kilka fajnych i co najważniejsze sprawdzonych wróżb andrzejkowych.

Pierwsza z nich polegała na przespaniu się z imionami wszystkich znanych chłopaków spinanymi na kartkach papieru ( oczywiście tych co się podobali) i ze swoim „staropanieństwem” , krzyżem na kartce oraz pustką, pustej kartki.

Spanie na losach  z papieru.

Była to wróżba na za mąż-pójście . Wieczorem w noc poprzedzającą imieniny św. Andrzeja szykowało się małe karteczki, na nich wypisywało imiona wszystkich znanych adoratorów ze szkoły i z podwórka, oprócz tego w zestawie na miłość nie mogło zabraknąć dwóch karteczek bezimiennych na których widniały określone znaki albo pozostawały puste. I tak na jednej z nich rysowało się krzyżyk, co znaczyło tyle, że się zostanie starą panną, kolejną pozostawiało pustą, co oznaczało, że nie zna się jeszcze swojej przyszłej miłości, a na jeszcze innej kółko, co mogło oznaczać kilku chłopców i kilka randek w przyszłym roku, duże powodzenie u płci przeciwnej, ale nikogo konkretnego. Tak przygotowane „losy” karteczki wkładało się na noc pod poduszkę i szło spać. A rano na chybił trafił, bez podglądania wybierało się jedną karteczkę i odczytywało imię chłopaka, albo przyglądało się kartce z krzyżykiem lub pustej. O ta pierwsza z krzyżem byłaby dramatyczną wróżbą i mogła solidnie zepsuć humor. Na szczęście czy nie szczęście ( nie wiem, nie sprawdziłam tej drugiej opcji na życie) ja nigdy nie wybrałam kartki z krzyżykiem, ale bywało że trafiała się pusta.

Kolejną moją domową wróżbą było przepowiadanie sobie męża

z zapalonej zapałki.

A robiło się to następująco.

Koniecznie trzeba się było ustawić w pobliżu jakiegoś kranu z wodą, żeby sobie palców nie poparzyć i zapalało zwyczajną zapałkę. Przedtem jednak trzeba było zadać pytanie; – Z której strony świata pochodzić będzie mój przyszły  mąż ?  Zapalona zapałka musiała dopalić się do połowy po czym bardzo szybko trzeba było ugasić jej dopalający się wierzchołek ( można zwyczajnie poślinionymi palcami) złapać za ten dopiero co ugaszony koniec i obrócić zapałkę o 180 stopni i popatrzeć w którym kierunku się wygnie. Tam gdzie się obróciła na północ, południe, zachód czy wschód  stamtąd miała pochodzić nasza druga połówka.

Kolejną wróżbą jest znana i dość powszechnie stosowana wróżba z obrączką.

Trzeba taką obrączkę zawiesić na własnym wyrwanym z głowy włosie, a jak się ma za krótkie włosy to po prostu na cienkiej niteczce  i umieścić tak zawieszoną obrączkę, albo pierścionek bez oczka nad otwartą dłonią i na podobieństwo wróżb z pomocą wahadła czekać aż obrączka zacznie się sama poruszać. A uwierzcie mi że zacznie.

Jeśli obrączka zacznie się obracać w kółko znaczy to, że waszym pierwszym dzieckiem będzie dziewczynka, a jeśli poziomo, wasza pierwsza pociecha będzie chłopczykiem.

Wróżbę należy powtarzać tak długo, aż obrączka nad ręką się nie poruszy. Oczywiście, tyle razy ile się pokiwa albo pokręci nad waszą dłonią, tylu się możecie spodziewać pociech w waszym przyszłym życiu.

Potem tę samą obrączkę zawiesza się nad szklanką do 1/3 zwyczajną zimną wodą. Umieszcza się zawieszoną na włosie obrączkę bezpośrednio nas wodą i ponownie odczekuje aż ta zacznie się sama kiwać w obydwie strony.

Tyle ile razy puknie w ścianki szklanki , tyle będziecie miały lat kiedy wyjdziecie za mąż.

Ile z tych wróżb sprawdziło się dla mnie ? Było kilka takich które pomimo, że takie dla zabawy i andrzejkowe wypełniły się co do joty, mnie i mojemu wtedy obecnemu a obecnie byłemu chłopakowi również.

Jeśli chodzi o liczbę i płeć dzieci też się wróżba wypełniła. Pamiętam, że wróżyliśmy sobie wspólnie, moja obecna wtenczas sympatia i ja. Związek był wiele obiecującą miłością. A jednak. I mnie i jemu wyszły inne płci dla dzieci i różna ich liczba. I tak też się potem stało, nasz związek rozpadł się po jakimś czasie..

Jeśli chodzi o karteczki pod poduszką… ta akurat niewinna wróżba sprawdzała się  dla mnie wyłącznie do jednego roku, a potem od nowa rozpoczynałam kolejne roczne „odliczanie” i kolejne kartkowanie.

Wszystkie z wyżej wymienionych wróżb można dowolnie powtarzać nie tylko w okresie panieństwa u mamy w domu, ale w każdym dowolnym momencie życia i wolności od partnera.

Jesteś wolną ? Kobietą rozwiedzioną, wdową, kobieta na tzw. zakręcie życiowym i planujesz zmianę partnera?

Wróż z obrączki, karteczek i zapałeczek, a ode mnie dostajesz kluczyk na szczęście, ten poniżej.  A jeśli chcesz abym  powróżyła tobie z jednej karty tarota, albo runy,  to napisz do mnie  dziś i tylko w dzisiejszy wieczór i w noc ( możesz być mężczyzną, wróżby andrzejkowe dotyczą obydwu płci) odpiszę bom zarażona anginą i grzeje się pod kołdrą w pobliżu kart i komputera.  Adres: planeta@wenus-mars.com

Uwaga nie trzeba wyczekiwać do kolejnych andrzejek.

Z wyżej wymienionych wróżb można zupełnie spokojnie korzystać poza „sezonem wróżebnym” andrzejkami , samhainem itd. ale najzupełniej przy każdej dowolnej sytuacji i w potrzebie, albo dla zwykłej rozrywki na imprezie.

Szczęścia z kluczykiem 🙂

I mam piosenka na tę okazję.

Stasiek Wielanek i Wróżka.

A skąd się w ogóle wzięły andrzejki ? Poczytaj o tym tutaj