Tarot Viktoria Romantic

Karta kochanków z talii Victorian Romantic Tarot
VICTORIA ROMANTIC

CESARZ

Autorzy ;Karen Mahony i Alex Ukolov

Opracowanie talii kart do Tarota na podstawie malarstwa z epoki wiktoriańskiej i uzupełnienie całości mitami, baśniami(Ch. H Andersen) a także prawdziwymi historiami ( 8 pucharów) wydaje się być rewelacyjnym i oryginalnym pomysłem. I tak jest, to piękna i bardzo stylowa talia kart.

Zwłaszcza że jest jednolita w wyrazie , nie miesza i nie tworzy kolaży z innymi stylami. Złota edycja jest „dopracowana” w szczegółach , wszystkie karty w delikatny sposób zdobi złoty atrament połyskujący z obrazków, podkreślając tym samym ich wyjątkowość . Przepiękny efekt zwłaszcza w świetle zapalonych świec.

Bardzo oryginalną ilustrację zawiera karta Koła Fortuny X , na której zamiast klasycznego obrazka z tarota Marsylskiego , koła, rogu obfitości , czy mitycznych tkaczek losu Mojr, odnajdujemy znany wszystkim motyw z baśni , w który biedny , acz uczciwy wyplatacz klatek dla ptaków , otrzymuje od starego króla , koronę , jako wybraniec losu. Władca upomina chłopca , by się zastanowił nad jej przyjęciem , bo jak to w życiu bywa , teraz otrzymuje koronę , ale wkrótce może ją stracić na rzecz innego wybrańca losu, wyplatacz ptasich klatek zastanawia się czy przyjąć szczęśliwy los i pozostać w niewoli „ sukcesu” , czy pozostać tam gdzie jest , w swoim dotychczasowym życiu , będąc beztroskim i wolnym człowiekiem.

W tej karcie zastosowano obraz dający, zdecydowaną możliwość wpływania na własny los, poprzez samodzielne podejmowanie decyzji . Motyw wizualny karty znany z wielu baśni , a więc przejrzysty i czytelny dla każdego odbiorcy.. Na wielu kartach przedstawione

są różne fascynacje i mody z tamtejszej epoki ( starożytny Egipt, starożytność ) , jak choćby wizerunek egipskiego monarchy na karcie Cesarza IV

. Jest więc talia szczególną formą podróży po epoce wiktoriańskiej, jej zainteresowaniach , jej artystach i stylach. Na szczególną uwagę zasługuję fakt , iż ta piękna talia posiada dwie karty z serii Kochanków , co już samo nasuwa kwestię wyboru; czy duch i romantyzm, ( Dante i Beatrycze), czy erotyzm (Bachus i Nimfa wodna). A może obydwie te niewątpliwe, sztuki życia … ?

KOŁO FORTUNY


Talia jest piękna i zdecydowanie godna polecenia , według mojej oceny, jest wyjątkowa, jedyna taka, utrzymana w pięknym jednolitym wiktoriańskim stylu, który cieszy oko, elegancka lecz nie kiczowata. Talia Victoria Romantic bardzo trafnie oddaje ducha tamtej epoki i zainteresowania ówcześnie żyjący ludzi . Zdecydowanie polecam dla wzbogacenia karcianej kolekcji.


KOCHANKOWIE


STRONA AUTORA STRONA DOMOWA

Karty ich nowe wydanie do nabycia w Alchemiku